Kategorijos aptarimas:Naminiai gyvūnėliai

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

[redaguoti vikitekstą]

Pritariu siūlymui. Straipsnis (taip pat ir kategorijos) "Naminiai gyvūnėliai" galėtų tapti dalimi straipsnio "Naminiai gyvūnai". Tai padėtų išvengti painiavos. Dabartinės situacijos minusai:

  • Dubliavimasis. Tokie gyvūnai, kaip šuo, katė, patenka iš karto į abi kategorijas (naminių gyvūnų ir gyvūnėlių) nes jie turi ir pramoginę, ir ūkinę reikšmę.
  • Dydžio (įvaizdžio) neatikimas. Gyvūnėlis, atrodytų, turėtų būti mažesnis už gyvūną, tačiau čia gaunasi visaip: pavyzdžiui, bitė yra priskiriama prie nam. gyvūnų (ūkinė reikšmė), o šuo - tame tarpe ir prie gyvūnėlių.

Sektinas pavyzdys galėtų būti rusiškoj Vikipedijoje, kur yra bendras straipsnis ir šablonas (čia) "Naminiai gyvūnai", o jame logiškai įsipaišo (bent jau turėtų) faktai apie pramogai laikomus "naminius gyvūnėlius".Cajetonas 20:30, 6 Birželio 2006 (EEST)

Prieš[redaguoti vikitekstą]

O aš siūlyčiau pakeisti pavadinimą į "Augintiniai" (plg. analogiška DMOZ kategorija http://dmoz.org/World/Lietuvi%c5%b3/Laisvalaikis_ir_kelion%c4%97s/Augintiniai/ ). Man atrodo, kad "naminiai gyvūnai" (laikomi ūkinėms reikmėms) neturi nieko bendro su gyvynėliais, laikomais namie draugijai. Nevidonas 10:41, 2006 Spalio 31 (EET)