Kategorijos aptarimas:Japonijos-Lietuvos santykiai

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Paprastai biografijos priskiriamos biografijų kategorijoms, kitaip priskyrimo pagrindas yra labai neaiškus ir abejotinas. Ar Suhigara tikrai yra vienas iš Lietuvos-Japonijos "santykių"? Kartais prasminga biografijų kategoriją priskirti kažkuriai nebiografijų kategorijai, bet tiesioginis priskyrimas mano galva labai negerai ir prieš nusistovėjusią praktiką. Taip buvo atsiradę "holokausto" kategorijoje tiek budeliai, tiek jų aukos ir pan. keistenybės.--Dirgela (aptarimas) 20:24, 31 kovo 2018 (EEST)

Na, kiek man žinoma, kategorijos sudaromos ne tik struktūriniu, bet ir asociatyviniu principu. Kategorija "majų menas" būtų priskiriama kategorijai "majai", nors menas (remiantis jūsų logika) turbūt nėra tauta :) Taip, sutinku, kad "palaidos" asmenybės turėtų būti sudėliotos į atskiras kategorijas (kaip tai padaryta su ambasadoriais), bet jų kol kas per mažai, kad galėtume formuoti tokias, kaip "Japonijos diplomatai Lietuvoje" ar pan. Kai jų atsiras daugiau, turbūt bus tikslinga tokias sukurti. Na, bet jeigu jūsų galva taip negerai, darykit kaip tik norit :D 21:47, 31 kovo 2018 (EEST)
Kategorija:Biografijos yra aprašyti pagrindiniai biografijų priskyrimo principai - biografijos skirstomos į kategorijas pagal profesiją arba socialinį statusą. Asociatyviniu pagrindu kartais tam tikrai kategorijai priskiriamos atskiros biografijų kategorijos, pvz., Kategorija:finansininkai priskiriama kategorija Kategorija:Finansai, nors ir tai mano galva nelabai gera mintis, nes finansų kategorijoje turi būti straipsniai apie finansus, o finansininkų biografijos vargiai gali būti priskiriamos straipsniams apie finansus. Taip ir joponų kažką bendro turėjusių su Lietuva biografijos vargiai yra straipsniai apie Lietuvos ir Japonijos santykius. Dabar iškart keisti nepulsiu, bet prie progos perdėliosiu.--Dirgela (aptarimas) 22:38, 1 balandžio 2018 (EEST)