Kategorijos aptarimas:1950 metai

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Siūlau padaryti ir naudoti Kategorija:Gimę 1950 metais ir Kategorija:Mirę 1950 metais. Panašiai ir visais kitais metais. --Kusurija (aptarimas) 19:07, 9 rugpjūčio 2018 (EEST)

Paprastai Vikipedijoje kategorijos buvo daromos pagal esminius objektus siejančius bruožus, dėl to nėra "keturių kojų" kategorijos su gyvūnais ir stalais, "kairiarankių", "vienaakių" ir panašių kategorijų. Mirę tam tikrais metais dažniausiai niekuo tarpusavyje nesusiję, taigi tai būtų esminis kategorijų sistemos pakeitimas. Labiausiai tiktų pateikti pasiūlymą atitinkamų taisyklių keitimui: Vikipedija:Straipsnių kategorizavimo taisyklės.--Dirgela (aptarimas) 20:40, 9 rugpjūčio 2018 (EEST)
Beje apie tai kažkiek kalbėta buvo, ir be didelių diskusijų nuspręsta tokių kategorijų nedaryti. Žinoma, taisyklės neiškaltos ant akmens ir jas galima keisti priimta tvarka esant poreikiui, bet šiuo atveju nematau nei poreikio, nei apskritai kaip reikėtų pateisinti kategorizavimą pagal gimimo / mirties metus tuo pačiu vis dar neleidžiant kategorizavimo pagal kitas atsitiktines savybes. Esama praktika ir taisyklės pakankamai nuoseklios, pradėjus kategorizuoti pagal gimtadienius to nuoseklumo nebeliktų. --Nomad (aptarimas) 00:09, 10 rugpjūčio 2018 (EEST)