Juros periodo parkas III

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Juros periodo parkas III

PavadinimasJurassic Park III
Kilmės šalisJAV
RežisieriusJoe Johnston
Prodiuseris (-iai)Kathleen Kennedy,
Steven Spielberg
Scenaristas (-ai)Alexander Payne
VaidinaSam Neill
William H. Macy
Téa Leoni
Metai2001
ŽanrasMokslinė fantastikos
Trukmė94 min.
Kalbaanglų
Biudžetas93 mln. JAV dol.[1]
Pajamos368,8 mln. JAV dol.[1]
IMDb įrašas

Juros periodo parkas III – 2001 m. JAV mokslinės fantastikos filmas. Tai filmo „Dingęs pasaulis: Juros periodo parkas“ tęsinys. Tačiau priešingai nei pirmuosius du filmus, šį režisavo ne Steven Spielberg, o Joe Johnston. Be to, remtasi ne Michael Crichton, o Alexander Payne scenarijumi.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Filmas pradedamas epizodu, kaip vaikas ir suaugęs žmogus skraido skraidykle, pririšta prie jachtos. Tačiau jachtos įgula netikėtai dingsta praplaukusi pro rūko debesį, o skrendantieji nubloškiami gilyn į Sornos salą, kurioje gyvena dinozaurai (apie šią salą buvo filmas „Dingęs pasaulis“). Toliau veiksmas perkeliamas į JAV ir rodomi profesoriai Alan Grant ir Ellie Sattler (žinomi iš pirmo filmo). Jie toliau tęsia paleontologų karjerą. Alan dirba su entuziastingu studentu Billy. Į juos netikėtai kreipiasi Paul ir Amanda Kirby, prisistatantys turtingais verslininkais ir siūlantys didelius pinigus už kelionę į Sornos salą, kurioje Grantas būtų gidu.

Grantas su Biliu, Kirbiai ir dar keli asmenys skrenda į Sorną. Nepaisant paleontologo grasinimų, jie nusileidžia saloje, kur netrukus užpuolami milžiniško spinozauro. Nors žmonės spėja grįžti į lėktuvą ir pakilti, tačiau netrukus trenkiasi į žemę. Tuomet spinozauras pribaigia lakūnus. Žmonės pasprunka nuo šio dinozauro ir vėliau pasirodžiusio tiranozauro. Tik tuomet Grantas sužino, kad Kirbiai surengė kelionę ne pramogai, o rasti dingusiam sūnui Erikui, ir kad jų prižadėti pinigai buvo melas. Paleontologai nusprendžia grįžti prie kranto, o tėvai tikisi surasti sūnų. Pasiklydėliai bando prisikviesti pagalbą apleistame InGen centre (kaip ir ankstesniame filme), tačiau užpuolami veloceraptorių ir grįžta atgal į džiungles. Ten užpultą Grantą netikėtai išvaduoja Kirbių sūnus Erikas, kuris išgyveno čia kelias savaites, slėpdamasis apleistame sunkvežimyje. Žmonės randa vienas kitą, tačiau juos vėl užpuola spinozauras. Toliau apleistais įrengimais jie keliauja stačiu skardžiu kranto link, tačiau patenka į skraidančių driežų – pteranodonų lizdą. Po kovos su jais dingsta Bilis, likę gyvi apleistu laivu bando pasiekti jūrą. Pakeliui spinozauro mėšle atranda Polo telefoną, kuriuo paskambina Ellie ir prašo pagalbos. Galiausiai netoli kranto žmones vėl užpuola veloceraptoriai, tačiau Grantas jų atsikrato atiduodamas Bilio seniau pavogtus jų kiaušinius. Pasiekę krantą, jie randa gausias pajėgas, atvykusias jų gelbėti. Gelbėtojai, taip pat rado ir sužalotą Bilį.

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Sam Neill – Dr. Alan Grant, pasaulinio garso paleontologas, ypač išgarsėjęs po įvykių Nublaro saloje
  • William H. Macy – Paul Kirby, vaizduojantis turtingą verslininką žmogus.
  • Tea Leoni – Amanda Kirby, Polo buvusi žmona, labai susikrimtusi dėl sūnaus Eriko dingimo
  • Alessandro Nivola – Billy Brennan, jaunas ir entuziastingas paleontologas
  • Trevor Morgan – Eric Kirby, dvylikmetis Kirbių sūnus, dingęs Sornos saloje
  • Michael Jeter – Judeskis, prekybos agentas, lydintis Kirbius
  • Laura Dern – Dr. Ellie Sattler, paleobotanikė, Granto draugė

Kritika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Juros periodo parkas III nesulaukė tokio pasisekimo, kaip pirmi du filmai. Filmas sulaukė nemažai kritikos už primityvų scenarijų, necharakteringą veikėjų elgesį bei už tiranozauro išstūmimą iš pagrindinio antagonisto rolės.[reikalingas šaltinis]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 „Jurassic Park III (2001)“. Box Office Mojo. Nuoroda tikrinta 2021-05-27.