Pereiti prie turinio

Juridinių asmenų registravimo elektroninė paslauga

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Juridinių asmenų registravimo elektroninė paslauga (JAREP) - e. teisinė paslauga. Tikslas - juridinio asmens registravimo procedūros paprastumas ir kokybė. Pagrindinė tikslinė projekto grupė yra fiziniai ir juridiniai asmenys. Į elektroninę terpę perkeltos juridinių asmenų registravimo procedūros taupys klientų laiką, palengvins galimybę gauti kokybiškas paslaugas nutolusiuose regionuose, užtikrins bendravimą tarp kliento, Registrų centro ir LR teisingumo ministerijos ir notarų.

Elektroninės juridinių asmenų registravimo paslaugos teikimas prisidės prie įvairiuose Lietuvos Respublikos bei Europos Sąjungos teisės aktuose, o ypač strateginiuose dokumentuose reglamentuotų tikslų bei principų įgyvendinimo: "vieno langelio", skaidrumo, efektyvumo, išteklių taupymo, operatyvumo, kontrolės ir kt.

Notarams ir Teisingumo ministerijai po projekto įgyvendinimo bus sudarytos sąlygos saugoti elektroniniame archyve, pateikti su juridinių asmenų registravimo procedūromis susijusius duomenis ir dokumentus elektroniniu būdu. Registravimo procesuose, kuriuose nedalyvaus notaras, bus sudarytos sąlygos, leisiančios klientui pateikti duomenis ir dokumentus Registrų centrui elektroniniu būdu ir pasirašyti juos elektroniniu parašu. Klientams nebereikės atvykti į Registrų centrą. Įgyvendinus juridinio asmens registravimo elektroninę paslaugą, esant poreikiui bus galima naudotis VAIISIS teikiamomis paslaugomis.[1]

  1. JAREP Archyvuota kopija 2011-09-17 iš Wayback Machine projekto.