Jonas Boskas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Bullet purple.png
Bullet purple.png
Šv. Jonas Boskas
it. Giovanni Melchior Bosco
Don Bosco @ Torino, 1880 (original).jpg
Jonas Boskas
Gimė: 1815 m. rugpjūčio 16 d.
Beči miestelis
Mirė: 1888 m. sausio 31 d. (72 metai)
Turinas, Italija
Šventasis
Paskelbtas palaimintuoju: Romoje, Popiežiaus Pijaus XI
Kanonizuotas: 1934 m. balandžio 1 d.
Kanonizavo: Romoje, Popiežius Pijus XI
Šventė: sausio 31 d.
Globoja: katalikų mokytojus, auklėtojus, redaktorius, leidėjus, moksleivius, jaunus žmones
Veikla: katalikų kunigas
Žinomas už: įkūrė saleziečių kongregaciją, Marijos Krikščionių Pagalbos dukterų institutą ir saleziečių bendradarbių sambūrį, kūrė oratorijas jaunimui ugdyti ir auklėti, bažnyčių statytojas, rašytojas.
Commons-logo.svg Vikiteka: Jonas BoskasVikiteka

Jonas Boskas (Giovanni Melchior Bosco; 1815 m. rugpjūčio 16 d. – 1888 m. sausio 31 d.) – katalikų kunigas, 1934 m. šventasis – auklėtojų ir katalikų mokytojų ir jaunimo globėjas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė netoli Turino (Italija), valstiečių šeimoje. Įkūrė saleziečių kongregaciją, Marijos Krikščionių Pagalbos dukterų institutą ir saleziečių bendradarbių sambūrį. Svarbiausia jo veikla buvo jaunimo auklėjimas ir jų dorovinis bei dvasinis ugdymas. Turėjo auklėjimo būdą, vadinamąją Prevencinę auklėjimo sistemą, kurią galima apibūdinti vienu sakiniu - " geriau prieš tai auklėti, negu po to bausti ". Šia sistema naudojasi įvairios salezietiškos ir bendrai katalikiškos organizacijos. Įkūrė oratorijas, kuriose vaikai gyveno ir mokėsi amatų, giedojimo, melsdavosi ir žaisdavo. Daug prisidėjo prie Bažnyčios plitimo ir buvo didelis popiežiaus autoriteto gynėjas.

Paskelbtas palaimintuoju 1929 m. popiežiaus Pijaus XI, o 1934 m. balandžio 1 d. šis popiežius jį kanonizavo. 1988 popiežius Jonas Paulius II jam suteikė "Jaunimo tėvo ir mokytojo" titulą.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]