João Guimarães Rosa

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Bullet purple.png
Bullet purple.png
João Guimarães Rosa
Joaoguimaraesrosa1.jpg
Gimė: 1908 m. birželio 27 d.
Kordisburgas, Minas Žeraisas, Brazilija
Mirė: 1967 m. lapkričio 19 d. (59 metai)
Rio de Žaneiras
Pilietybė: Brazilijos
Veikla: romanistas, apsakymų rašytojas, diplomatas

João Guimarães Rosa (g. 1908 m. birželio 27 d. – 1967 m. lapkričio 19 d.) – Brazilijos romanistas. Laikomas vienu iš geriausių Brazilijos romanistų, gimusių XX a. Jo žinomiausias romanas yra „Grande Sertão: Veredas“, kurį galima suvokti kaip brazilišką „Uliso“ ekvivalentą.

J. Rosa buvo žinomas savamokslis. Jis mokėjo ir studijavo daugelį kalbų, pvz., prancūzų kalbą mokėjo jau nuo septynerių metų. Per interviu pusseserei jis aiškino:

Cquote2.png Aš kalbu: portugališkai, vokiškai, prancūziškai, angliškai, ispaniškai, itališkai, esperanto, truputį rusiškai; aš skaitau: švediškai, olandiškai, lotyniškai ir graikiškai (bet su žodynu šalia); aš suprantu keletą vokiškų dialektų; aš studijavau: vengrų, arabų, sanskrito, lietuvių, lenkių, tupių, hebrajų, japonų, čekų, suomių ir danų gramatikas; ir peržiūrėjau dar kitų. Bet viską labai paviršutiniškai. Aš galvoju, kad studijuoti kitų kalbų dvasią ir mechanizmą labai padeda giliau suprasti (Brazilijos) nacionalinę kalbą. Paprastai, tačiau, aš studijavau savo malonumui, norui ir išsiblaškymui.
Cquote1.png