Jane Krakowski

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Jane Krakowski
Gimė 1968 m. spalio 11 d. (55 metai)
Jungtinės Amerikos Valstijos Parsipanis, Naujasis Džersis, JAV
Sutuoktinis (-ė) Robert Godley (nuo 2010 m.)
Vaikai Bennett Robert Godley (g. 2011)
Veikla aktorė, dainininkė
Vikiteka Jane Krakowski

Jane Krakowski (g. 1968 m. spalio 11 d. Parsipanyje, Naujajame Džersyje, JAV) – amerikiečių aktorė ir dainininkė. Geriausiai žinoma už savo pasirodymus įvairiuose Brodvėjaus miuzikluose, taip pat už vaidybą televizijos serialuose „Ally McBeal“ ir „30 Rock“.

Aktorė dažnai atlieka įvairius pasirodymus teatre. 2003 m. už darbą Brodvėjaus teatro miuzikle „Nine“ Jane Krakowski laimėjo „Tony“ apdovanojimą, taip pat keletą kitų apdovanojimų. Gerai kritikų įvertinta buvo ir už pasirodymą miuzikle „Guys and Dolls“.

Kaip televizijos aktorė Jane Krakowski debiutavo muilo operoje „Search for Tomorrow“. Pradėjo 1984 m. ir pasiliko vaidinti iki pat paskutinės muilo operos serijos 1986 m. Už vaidybą buvo nominuota dviem „Emmy“. Yra atlikusi keletą epizodinių vaidmenų serialuose „Frasier“, „Law and Order: SVU“, „The Simpsons“.

Televizijoje geriausiai žinoma iš NBC komedijos „30 Rock“, kuriame atliko Dženos Maroney vaidmenį. Už tai aktorė buvo tris kartus nominuota prestižiniam „Emmy“ apdovanojimui kaip geriausia antraeilė aktorė. 1999 m. Jane Krakowski taip pat buvo nominuota „Auksinio gaublio“ apdovanojimui už Elaine Vassal vaidmens atlikimą seriale „Ally McBeal“.

Jane Krakowski vaidina ir kine, yra atlikusi daugiausiai antraeilius vaidmenis. Žymiausi filmai, kuriuose vaidino aktorė – „Fatal Attraction“ (1987), „A Christmas Carol“ (2004), „Open Season“ (2006).