Hello Kitty

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Hello Kitty

Hello Kitty (jap. ハローキティ = Harō Kiti) – išgalvotas baltos katės su raudonu kaspinu personažas, sukurtas japonų dizainerės Yuko Shimizu ir išpopuliarintas kompanijos Sanrio. Pirmieji produktai, ant kurių buvo nupiešta Hello Kitty, pirmą kartą pasirodė 1974 m. Japonijoje, o 1976 m. debiutavo JAV.[1] Bėgant laikui, Hello Kitty tapo neatsiejama japonų „kawaii“ populiarios kultūros, vaizduojančios mažus ir linksmus personažus, dalis. Sanrio lig šiol yra yra šio prekės ženklo savininkė ir licencijuoja jo naudojimą tiek Japonijoje, tiek kitose šalyse. Hello Kitty produktų metinė apyvarta sudaro apie 5 milijardus JAV dolerių.[2]

Prekės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Prekės su Hello Kitty ženklu yra įvairios, pradedant lėlėmis, baigiant rūbais, indais, buitine technika ir net automobiliais. Kartais Herro Kitty naudojama ir ant prabangos prekių.

Finansų sektorius[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2010, Bank of America pasiūlė Hello Kitty papuoštas banko sąskaitas, kur banko klientas gali gauti čekių knygelę ir kreditinę kortelę su Hello Kitty ženklu. MasterCard jau net nuo 2004 metų naudoja ši ženklą.

Prabangos prekės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

SANRIO ir gitarų gamintojas Fender išleido seriją Hello Kitty gitarų (the Hello Kitty Stratocaster). Airbus yra sukūrusi Hello Kitty papuoštą lėktuvą (the Hello Kitty Jet). 2009 metais prasidėjo bendradarbiavimas tarp Hello Kitty ir rūbų prekinio ženklo Stussy; buvo gaminami marškinėliai, pakabukai, džemperiai su Hello Kitty ženklu.

2010 m. Hello Kitty įžengė į vyno rinką, pateikdama pirkėjams 4 rūšių vyną, kurį galima pirkti internete, plėsdama savo tikslinę auditoriją ir orientuodamasi ir į vyresnio amžiaus segmentą.

Muzika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Hello Kitty turi jos vardo kompaktinę plokštelę pavadinimu Hello World, kurioje Hello Kitty-įkvėpti atlikėjai patalpino savo atliekamas dainas, tarp jų Keke Palmer and Cori Yarckin.

Žaidimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo 1992 m. buvo sukurta begalė Hello Kitty žaidimų. Dauguma jų liko tik Japonijos rinkoje. Hello Kitty epizodiškai pasirodydavo tokiuose SANRIO personažų kompiuteriniuose žaidimuose kaip Keroppi, Kero Kero Keroppi no Bōken Nikki: Nemureru Mori no Keroleen. Specialios žaidimų konsolės Hello Kitty Dreamcast, Hello Kitty Game Boy Pocket, ir Hello Kitty Crystal Edition Xbox taip pat buvo išleistos tik Japonijoje.

Autorinės teisės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Hello Kitty yra prekinis ženklas kuris yra kompanijos SANRIO nuosavybė. Pasaulyje taip pat gaminama labai daug nelegalių prekių su Hello Kitty ženklu.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]