Hana Stanislava Šumilaitė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Hana Stanislava Šumilaitė (g. 1955 m. gegužės 8 d. Kaune) – Lietuvos režisierė, humoristė[1]. LTSR nusipelniusi artistė.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1972 m. baigė Kauno 24-tą vidurinę mokyklą (dabar Jono ir Petro Vileišių vidurinė mokykla) Vilijampolėje. 1979 m. – Lietuvos TSR valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetą (kurso vadovė T. Maceinienė).

1979-1998 m. gumos gaminių gamyklos „Inkaras“ kultūros namų režisierė. Su vaikais ir suaugusiais pastatė apie 15 spektaklių. Žymiausi iš jų Eug. Švarco „Drakonas“, M..Meterlinko „Aklieji“. D. Vasermano „Žmogus iš La mančos“, J. Erlicko „Kolumbo gimtadienis“. 1986 m. kolektyvui suteiktas Liaudies teatro vardas. Spektakliai – festivalių ir apžiūrų laureatai.

1987-1992 m. Kauno Menininkų namų direktoriaus pavaduotoja, masinių renginių organizatorė. Vėliau dirbo radijo stotyse „Tau“, „Ultra vires“, „Kauno fonas“, „KF“, „Pūkas“. Dalyvavo TV projektuose „Bentski šou“, „Bobų šou“, „Kaimynai“, „Vasaros vakaras“.

Kauno rajono Voškonių kultūros centro vaikų teatro „Vitaminas T“ ir suaugusiųjų teatro „Siena“ vadovė. Su spektakliais buvo Lenkijoje ir Vokietijoje. Veda renginius vaikams (kaip linksma teta „Kū-kū“), taip pat vaidina, skaito monologus, buria kortomis vestuvėse, šventėse ir jubiliejuose.[2]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]