Pereiti prie turinio

GusGus

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
GusGus

GusGus yra techno muzikos grupė iš Reikjaviko, Islandijos. Grupė susikūrė 1995 metais. Dabartiniai grupės nariai yra šie: President Bongo, Buckmaster de la Cruz, Biggi Veira ir Earth. Šiuo metu GusGus dirba jau prie šeštojo studijos albumo, kuris vadinsis Forever.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pradžioje susikūrę kaip aktorių kolektyvas, GusGus tapo įžymūs dėl savo elektroninės muzikos. Grupės sudėtis dažnai keitėsi, joje buvo (arba vis dar yra) Birgir Þórarinsson (arba Biggi Veira), Daníel Ágúst Haraldsson, Magnús Jónsson, Sigurður Kjartansson, Stefán Árni Þorgeirsson, Hafdís Huld Hákonardóttir, Emilíana Torrini, Urður Hákonardóttir (arba Earth), Magnús Guðmundsson (arba Herb Legowitz / Buckmaster DeLaCruz), Stephan Stephensen (arba Alfred More / President Bongo) ir Baldur Stefánsson.

Grupėje įvyko keletas pasikeitimų, ir dabar jos sudėtyje yra keturi nariai: President Bongo, Buckmaster De La Cruz, Earth and Biggi Veira. Iš GusGus atsiskyrusi filmų kūrėjų komanda įkūrė prodiuserių kompaniją „Celebrator“ (taip pat žinoma kaip „Arni & Kinski“). Ši kompanija yra sukūrusi keletą žymių reklamų ir filmų. Kai kurie buvę nariai, pvz., Hafdís Huld, Blake (Magnús Jónsson) ar Daníel Ágúst, pradėjo savo solo karjeras. Žymiausia solistė, buvusi GusGus sudėtyje – Emilíana Torrini, sukūrusi dainą, kuri buvo panaudota filmo „Žiedų valdovas: Dvi tvirtovės“ garso takelyje.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Singlai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]