Grupė Diane

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Grupė „Diane“ (ol. Brigade Diane, Groep Diane; pranc. brigade Diane), SIE ar EIS – buvęs Belgijos žandarmerijos specialiųjų pajėgų dalinys (1974-1976 m.). Vėliau vadintas Specialiosios intervencijos eskadronu (ol. Speciaal Interventie Eskadron, SIE; pranc. Esquadron d'Intervention Special; EIS).[1]Pakeitus pavadinimą Dianos atvaizdas liko eskadrono emblemoje.[2] Dar vėliau SIE/ESI buvo pervadintas į DSU (Direction Special Units). Dabar vadinamas CGSU (Commissariaat-Generaal Special Units)

Maždaug 200 narių turinti SIE sudaryta iš trijų padalinių: ginkluotos paramos padalinys, stebėjimo ir suėmimų padalinys (POSA) ir logistinis padalinys. Stebėjimo padalinys kartais užsiima ir infiltracija į teroristų organizacijas. POSA komandos (būriai) stebi ir suiminėja labai pavojingus asmenis). SIE veikia iš Briuselio, o POSA komandos veikia atskirose Belgijos dalyse ir paremia SIE veiklą.

SIE yra pagrindinės priešteroristinės Belgijos vyriausybės pajėgos. SIE buvo sukurta po 1972 m. Olimpinių žaidynių. Tada ji dar vadinosi Grupė „Diane“, o 1974 m. jau buvo oficialiai pervadinta į SIE arba ESI. Belgijos spaudoje retkarčiais dar minimas ir pavadinimas „Diane“. Užsienyje šis dalinys paprastai žinomas kaip SIE.

SIE yra pavaldus Vidaus reikalų ministerijai, o iki 1994 m. SIE buvo pavadi Gynybos ministerijai. Tam tikromis aplinkybėmis dalinys galėjo būti operatyviai valdomas teisingumo ministerijos. Tuomet SIE turi galią suimti nusikaltėlius. Ją gali paremti teisminės policijos grupė Grupe de Repression du Terrorisme (GRT). SIE lyginamas su JAV FTB, nes tai yra neuniformuotas policinis dalinys turintis vidaus žvalgybos galias.

SIE gali dirbti poroje su Securite de L'etat (Valstybės saugumas), kuri daugiausia renka informaciją, pvz., apie teroristų organizacijas, kam naudoja infiltraciją ir kitus būdus. SIE šiame bendradarbiavime veikia kaip smogiamoji jėga. Tik susidūrus su sprogstamaisiais įtasais SIE kreipiasi į Service d'Enlevement et de Destruction des Engins Explosifs (SEDEE). Priešteroristinėse operacijose už Belgijos ribų SIE paprastai pakeičia Equippe Specialise de Reconnaisance (ESR) - ParaCommando brigados padalinys.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]