Grobuonys

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Grobuonys

PavadinimasLes Félins
Kilmės šalis Prancūzija
RežisieriusRené Clément
Scenaristas (-ai)René Clément
Pascal Jardin
Charles Williams
VaidinaAlain Delon
Jane Fonda
Metai1964
Žanraskriminalinis
Trukmė97 min.
Kalbaprancūzų ir anglų
IMDb įrašas

Grobuonys (pranc. Les Félins) – režisieriaus René Clément 1964 m. sukurtas nespalvotas kriminalinis filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atilko aktorius Alain Delon.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Alain Delon – Markas
  • Jane Fonda – Melinda
  • Lola Albright – Barbara
  • Sorrell Booke – Haris
  • Andre Oumansky – Vincentas

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Kortų sukčius Markas Monte Karle suvilioja amerikiečių gangsterio žmoną ir tampa šio taikiniu. Besislapstydamas nuo smogikų, jis užklysta į benamių prieglaudą, kur į jį dėmesį atkreipia dvi moterys, kasdien tiekiančios jiems maistą. Po dienos vyresnioji, Barbara, pasiūlo jam vairuotojo darbą ir Markas, sprukdamas nuo persekiojimo netekęs visų pinigų, sutinka. Jis persiklausto į jos didžiulius namus ir sužino, kad Barbara yra turtinga našlė, savo vyro palikimą aukojanti labdarai, o jaunoji Melinda – jos padėjėja.

Pradėjęs dirbti, Markas ima pastebėti, kad name naudojami ne visi kambariai, o jame dedasi keisti dalykai. Barbara, kuri pradžioje jį atstūmė, staiga pati ima rodyti dėmesį, tarsi konkuruodama su Melinda, kuri taip pat jam neabejinga. Kai Barbara pasiūlo jam kartu išvykti į Venesuelą, Markas pradeda domėtis moters praeitimi ir sužino, kad šios vyras žuvo paslaptingomis aplinkybėmis, o ji pati tuo metu turėjo meilužį Vicentą, kuris taip pat paslaptingai dingo. Netrukus Markas įsitikina, kad Vincentas slapstosi šiuose namuose, o jis pats liks gyvas tol, kol gaus Venesuelos vizą; tada Barbara su Vincentu, pasinaudosiančiu jo pasu, galės išvykti iš šalies.

Markas ima visomis priemonėmis stengtis išprovokuoti Vincento pyktį ir pasirodymą, stengdamasis, kad šis patikėtų jo ir Barbaros romanu. Išvykęs pasiimti paso, jis pastebimas persekiojančių gangsterių, kurie atseka jį iki Barbaros namų. Kyla susišaudymas, kurio metu Markas pasislepia, Vincentas su Barbara žūna, o gangsteriai, pamatę Vincento kūną, nusprendžia, kad jie sekė ne tą ir pasišalina.

Likę dviese, Markas su Melinda įkiša žuvusiųjų kūnus į mašinos bagažinę ir važiuoja prie jūros jais atsikratyti. Iš Marko kalbų supratusi, kad šis neketina su ja ilgiau pasilikti, įsimylėjusi Melinda, jiems stabtelėjus mieste prie gėlių turgaus, po automobilio ratu pakiša peilį. Mašinai pajudėjus, sprogsta padanga ir Markas, nesuvaldęs mašinos, partrenkia moterį. Netrukus prisistato policija ir, pamatę pradurtą ratą, siūlo padėti jį pakeisti. Markas, žinodamas, kad, atidarius bagažinę, visi išvys lavonus, policininką tikina, kad jis neturi atsarginio rato, tačiau Melinda staiga pareiškia esant priešingai ir bagažinę atidaro pati. Markas puola bėgti, o Melinda apsimeta nualpusi...

Filmo pabaigoje Markas, kaip anksčiau Vicentas, slapstosi Barbaros name, o Melinda apsigyvena jame kaip naujoji šeimininkė...