Finansų įstaiga
Išvaizda
Finansų įstaiga – finansų įmonė arba kredito įstaiga, kuri:[1].
- deklaruoja ūkinę veiklą reglamentuojančiuose dokumentuose (steigimo dokumentuose, licencijose, patentuose ir kt.), teikia finansines paslaugas;
- užsiima veikla, kurios pagrindinę dalį sudaro finansinių paslaugų teikimas bei verčiasi bent vienos finansinės paslaugos teikimu.
Finansinės institucijos, naudoja savo veikloje pagrindinius išteklius, tokius kaip kapitalo valdymo įgūdžius siekdamos savo tikslų: maksimalaus pelno, finansų rinkos išplėtimo. Jos vykdo savo veiklą, kurios išdava yra įvairios finansinės paslaugos.
Finansinių institucijų rūšys
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]- Depozitinės institucijos – finansinės institucijos, kurios priima indėlius iš fizinių ir juridinių asmenų ir sukaupusios lėšas, teikia paskolas ūkio subjektams bei vykdo kitas finansines operacijas. Jos moka palūkanas už paskolintas lėšas. Svarbiausios tokio pobūdžio institucijos yra komerciniai bankai, taupomieji bankai, indėlių ir paskolų įstaigos bei kredito unijos.
- Nedepozitinės institucijos – finansinės institucijos, kurios sukaupia lėšų iš įvairių įmokų, periodinių įnašų pagalba ir savo ar savo klientų pavedimu investuoja sukauptus finansinius išteklius tam tikromis sąlygomis. Svarbiausios tokio pobūdžio institucijos yra draudimo bendrovės, pensijų fondai, investicijų fondai finansų maklerio įmonės, lizingo bendrovės, hipotekos agentūros bei investiciniai bankai.
Literatūra
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]- Gitanas Kancerevyčius. Finansai ir investicijos. 2009 m.