Pereiti prie turinio

Final Fantasy III

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Final Fantasy III
Kūrėjas „Square“, „Matrix Software“
Leidėjas „Square“, „Square Enix
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 1990 m., NES platforma
Žanras (-ai) Fantastinis, RPG
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai
Platforma NES, SNES, Nintendo DS, PSP, Android, PC, Windows Phone, iOS, Ouya
Versija
Variklis
Platinimas {{{media}}}
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas Final Fantasy II
Kitos dalys Final Fantasy serija
Square Enix

Final Fantasy III – 1990 m. 2D kompiuterinis fantastinis vaidmenų žaidimas, 3-toji „Final Fantasy“ serijos pagrindinės žaidimų linijos dalis, kurią sukūrė Japonijos „Square“ žaidimų kompanija. Išleidimo metu skirtas NES videožaidimų kompiuteriui, vėliau pasirodė 3D grafikos perdirbinys kitoms platformoms.

Vakarų kritikų apžvalgų vertinimo vidurkis pagal Metacritic.com 3D Nintendo DS versijai − 77 balai iš 100.[1] 1990 m. NES leidimas buvo parduotas 1,4 mln. tiražu, 1994 m. SNES leidimas – 3,4 mln. 2006 m. pasirodžiusi 3D versija Nintendo DS delniniam žaidimų kompiuteriui buvo parduota virš 2 mln. kopijų tiražu.[2]

Leidimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • 1990 m. Nintendo NES platforma;
  • 1994 m. Nintendo SNES platforma;
  • 2006 m. 3D perdirbinys, Nintendo DS delninė žaidimų konsolė;
  • 2011 m. 3D perdirbinys, Apple iPhone iOS mobilioji platforma;
  • 2011 m. 3D perdirbinys, Sony PSP delninė žaidimų konsolė;
  • 2012 m. 3D perdirbinys, Android mobilioji platforma;
  • 2013 m. 3D perdirbinys, Ouya mobilioji platforma;
  • 2013 m. 3D perdirbinys, Windows Phone mobilioji platforma;
  • 2014 m. 3D perdirbinys, Steam tinklas;
  • 2015 m. (?, planuojamas) 3D perdirbinys, PC versija.

Apie žaidimą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Final Fantasy III“ yra vieno žaidėjo RPG žaidimas, kurį 1990 m. išleido Japonijos „Square“ žaidimų kompanija (vėliau „Square Enix“). Tai pirmas „Final Fantasy“ serijos žaidimas, kuriame laisvai galima keisti valdomų herojų roles ir pirmasis, kuriame pasirodė serijai būdingos, herojų iššaukiamos supergalių būtybės. „Final Fantasy III“ yra vėliausiai į anglų kalbą (2006 m.) išverstas serijos žaidimas, todėl ilgai trečiąja dalimi Vakarų rinkose buvo vadinamas „Final Fantasy VI“ žaidimas.

Žaidime vystoma pasaulio (be pavadinimo) išgelbėjimo istorija, kuri patikėta 4 našlaičiams: Luneth, Arc, Refia ir Ingus. Žaidimo metu herojų grupelė vaizduojama supaprastintu vieno herojaus modeliu. Kelionių metu jie aplanko gyvenvietes, kuriose bendrauja su gyventojais, nusileidžia į požemius, kur kovoja su monstrais. Kovos su monstrais generuojamos automatiškai, pačių monstrų tiek pasaulio, tiek požemių ar kitose vietovėse nematyti. Kovos metu valdomi visi 4 herojai. Jų veiksmų parinkimas vykdomas per meniu pasirinkimo langus. Kovos vykdomos ėjimų principu – herojai ir monstrai atakuoja vienas kitą paeiliui atsitiktine tvarka. Atakuoti galima šaltaisiais ginklais, burtais, magija arba užimti gynybinę poziciją. Gynybiniai veiksmai atliekami prieš atakas.

Žaidime yra įprastų „Final Fantasy“ serijai elementų: čokobo paukščių, būtybių muglų ir jų pašto „Mognet“, skrajojančių laivų, kuriais herojai keliauja po pasaulį, parduotuvių gyvenvietėse, kuriose galima pirkti ir parduoti ginklus, magiškas porcijas, burtus. Būdingai RPG žanrui su žaidimo eiga herojų galios didėja, jie gali įvaldyti vis geresnę magiją ir nugalėti vis stipresnius priešininkus. 2006 m. pasirodė žaidimo 3D perdirbinys. Be patobulintos grafikos įvesti kai kurie nežymūs pakeitimai. Pavyzdžiui, pradinės herojų rolės yra „Freelancer“, o ne „Orion Knight“ kaip originaliame leidime.

Rolių sistema[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidėjas herojams gali parinkti tam tikras roles (angl. Jobs), kurios suteikia tam tikrų trūkumų ir pranašumų. Žaidimo pradžioje galima pasirinkti tik keletą rolių. Su žaidimo eiga jų pasirinkimas didėja, jos tampa galingesnėmis. Kiekvienos rolės pasirinkimas vaizduojamas skirtingu herojaus apdaru. Daugumos rolių herojai gali naudotis tik tai rolei pasiekiamais ginklais, šarvais ir pan., nors yra rolių, kurios vienija kelių rolių funkcijas, pavyzdžiui, „raudonasis burtininkas“ gali naudotis tiek „baltojo burtininko“, tiek „juodojo burtininko“ kerais, tačiau negali įvaldyti pačių galingiausių šių rolių burtų. Kiekviena rolė turi specialų, tik jai būdingą veiksmą, pavyzdžiui, „vagis“ gali vogti iš priešininkų, „vienuolis“ – kontratakuoti gynybinėje pozoje, „drakonas“ – pašokti vieno atakos ėjimo metu ir būti nepasiekiamas priešininkams, „mokslininkas“ – nustatyti priešininko silpnąsias puses ir pan.

4 žaidimo herojai (iš kairės): Arc, Luneth, Refia ir Ingus prie pirmojo kristalo (kadras iš 3D žaidimo versijos)

Žaidime roles galima pasirinktinai keisti bet kuriuo, išskyrus kovos, metu. Galima padaryti, kad visi herojai būtų vienos rolės. Pakeitus rolę herojus netenka visų savybių, todėl jį reikia iš naujo apginkluoti, parinkti šarvus, priskirti burtus. Kiekiena rolė turi išvystymo laipsnį, kuris didėja herojui kuo ilgiau kovojant šia role. Pavyzdžiui, kuo didesnis išvystymo laipsnis, tuo galingesnius burtus gali panaudoti burtininkai. Tai nepriklauso nuo paties herojaus patirties lygio.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Nežinomos planetos pasaulyje įvyksta žemės drebėjimas. Pro atsivėrusią angą žemėje į požemius nukrenta herojus Luneth. Po kovos su monstrais jis sužino, kad jis turi įvykdyti misiją, kuri padėtų jam išgelbėti pasaulį, kuris atsidūręs dideliame pavojuje. Kad tai įvykdytų, jis turi surasti papildomus tris herojus ir jie keturiese turi išvaduoti nuo blogio jėgų 4 pasaulio darną tarp šviesos ir tamsos palaikančius kristalus: ugnies, žemės, oro ir vandens.

Luneth sutinka kitus herojus: Arc, Refia ir Ingus. Visus juos vienija tai, kad jie yra našlaičiai. Išvadavę pirmąjį kristalą jie sužino, kad pasaulyje įvyko kataklizmas: jo laiko tėkmė sustojo įsiveržus tamsos jėgoms, tik skrajojantis žemynas, kuriame prasideda žaidimo veiksmas, liko nepaliestas tamsos galių. Anot legendos, 4 herojai kažkada atstatė pasaulio darną tarp tamsos ir šviesos, taip turi būti ir dabar. 4 nauji herojai, praminti „šviesos kariais“, turi nusileisti į žemiau esantį pasaulį ir įveikti blogį ….

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]