Fantastiškasis ketvertas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Fantastiškasis Ketvertas


Reklaminis Fantastic Four #509 (2004 Kovas)
piešinys, Mike Wieringo.

LeidėjasMarvel Comics
Pirmas PasirodymasThe Fantastic Four vol. 1, #1 (Nov. 1961)
SukūrėStan Lee ir Jack Kirby
Operacijų bazėBaxter Pastatas
Sąrašas
Misteris Fantastika
Nematoma Moteris
Žmogus Deglas
Daiktas

Fantastiškasis Ketvertas (angl. Fantastic Four) – išgalvota superherojų komanda, publikuojama Marvel Comics komiksuose. Tai buvo pirmoji superherojų komandą, kurią sukūrė rašytojas Stan Lee ir dailininkas Jack Kirby. Per daugelį metų Fantastiškasis Ketvertas tapo viena žymiausių ir mėgiamiausių superherojų komandų visame pasaulyje.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Fantastiškasis ketvertas buvo suformuotas eksperimentiniam moksilniam skrydžiui į kosmosą. Skrydžio metu visi įgulos nariai buvo apšvitinti kosminiais spinduliais. Po nesėkmingo nusileidimo į žemę, visi keturi komandos nariai pastebėjo, kad turi unikalių gebėjimų. Visi nutarė naudoti savo gebėjimus kovai su blogiu. Jie niekada nesistengė slėpti savo asmenybių, kaip tai daro daugelis superherojų. Laikui bėgant, komandos sudėtis nežymiai keitėsi, tačiau pagrindinis branduolys visada išliko toks pat.

Misteris Fantastika (Reed Richards) – mokslininkas - vienas iš protingiausių žmonių Marvel Visatoje. Gali visaip ištempti ir transformuoti savo kūną. Jis dažniausiai yra komandos vadovas.

Nematoma Moteris (Susan Storm) – Reed'o Richards'o žmona. Gali tapti nematoma bei aplink save sukurti jėgos lauką.

Žmogus Fakelas (Johnny Storm) – Susan'os Storm jaunesnysis brolis. Sugeba kontroliuoti ugnį, paversti save deglu ir skraidyti.

Daiktas (Ben Grimm) – Reed'o Richards'o kambariokas ir geriausias draugas. Po atsitikimo kosmose, jis transformavosi į didelį padarą su oranžine akmens kietumo oda ir nežmoniška jėga. Jis labiausiai pergyvena dėl savo naujos išvaizdos, tačiau laikui bėgant jis tapo mylimiausiu ketverto personažu.

Filmai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Fantastiškas ketvertas: Sidabrinio banglentininko iškilimas