Edgar Brandt

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Edgaras Brandtas (Edgar Brandt; 1880–1960) – Prancūzijos ginklų konstruktorius, kompanijos, suprojektavusios 60 mm, 81 mm ir 120 mm minosvaidžius, įkūrėjas ir vadovas. Jo sukurtus minosvaidžius daug šalių kopijavo Antrojo pasaulinio karo metais ir po jo. Jis išrado artilerijos sviedinius su numetamais gaubtais (angl. sabot)[1], vystė HEAT šautuvines granatas, tuo žymiai prisidėdamas prie efektyvių prieštankinių pėstininkų ginklų su HEAT užtaisais kūrimo.

Brandto kompanijos istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1902 m. įkūrė kompaniją établissements Brandt, kuri gamino geležies dirbinius ir lengvuosius ginklus. Būstinė buvo Paryžiuje, adresu 76 rue Michel-Ange.
1936 m. jo kompanija buvo nacionalizuota. Vėliau ji įsigijo kelias inžinerines kompanijas. Viena tokių kompanijų buvo 1938 m. įsigyta société Mécanique Industrielle de Précision (MIP) Tulėje (pranc. Tulle). Tais pačiais metais E. Brandtas atidarė įmonę La Ferté-Saint-Aubin, kur įsikūrė ir kompanijos centrinė būstinė.

1956 m. prie établissements Brandt buvo prijungta kompanija Hotchkiss et Cie, naujoji kompanija vadinosi Hotchkiss-Brandt. Ši 1966 m. prisijungė Thomson kompanija ir persivadino į Thomson-Brandt Armements. Dabar kompanija vadinasi TDA Armements SAS ir priklauso Thales Group.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Hogg I.V. German Secret Weapons of the Second World War: The Missiles, Rockets, Weapons and New Technology of the Third Reich (Greenhill Military Paperbacks). London: Greenhill Books. ISBN 1-85367-510-5.