Eclipse 500

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Eclipse 500.

Eclipse 500 yra mažas šešiavietis reaktyvinis verslo lėktuvas, sukurtas Eclipse Aviation. Tai vienas iš pirmųjų naujos klasės (angl. Very Light Jet, VLJ – labai lengvas reaktyvinis lėktuvas) verslo reaktyvinių lėktuvų. Turi du lengvus Pratt & Whitney Canada gamybos PW610F turboventiliatorinius variklius.

Nuo pat sumanymo pradžios šiuo orlaiviu buvo siekiama pradėti naująją mažųjų reaktyvinių lėktuvų ekonomiką, vienu metu atsižvelgiant į įsigijimo ir einamuosius eksploatacijos kaštus dar projektavimo etape. Eclipse modelis siekia užimti bendrosios aviacijos segmente iki jo buvusią laisvą mažų ir pigių reaktyvinių lėktuvų rinką. Iki šiol joje karaliavo dvigubai brangesni ir didesni lėktuvai.

Pirmtakas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Eclipse 500 koncepcijos pirmtakas buvo Williams V-Jet II, kurį Williams International užsakymu suprojektavo ir pagamino Burt Rutan's Scaled Composites dar 1997 m. tam, kad išbandytų Williams naująjį FJX-2 turboreaktyvinį variklį. Lėktuvas ir variklis debiutavo 1997 m. Oshkosh Airshow.

Lėktuvas V-Jet II buvo vientisos struktūros su priekin palinkusiais sparnais, V-uodega (galiniu stabilizatoriu), kurios abu kiliai jungėsi su variklių motogondolomis ir su lėktuvo korpusu. Williams neturėjo ketinimų gaminti lėktuvo, tačiau pritraukė daug dėmesio, todėl 1998 m. buvo įkurta Eclipse Aviation tolimesniam lėktuvo vystymui ir gaminimui.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]