Dubno pilis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Dubno pilis
Dubno pilis
Dubno pilis
Vieta Dubnas
Įkurtas 1492 m.
Pastatų būklė Pilis-muziejus

Dubno pilis – viduramžių laikais pastatyta pilis Dubno mieste (Rivnės sritis, Ukraina).

Sargybinis bokštas pilies bastione

Apie pilies statybą žinių neišliko. Žinoma, kad 1492 m. kunigaikštis Konstantinas Ostrogiškis ją jau valdė. Galbūt nukentėjo nuo totorių antpuolių, nes 1507 m. Ostrogiškiai gavo leidimą pilį atstatyti. XIII a. šios žemės priklausė Haličo-Voluinės kunigaikštystei, vėliau – Lietuvos didžiajai kunigaikštystei. Renesanso stiliumi perstatyta pilis priklausė ir Zaslavskiams, Sanguškoms, Liubomirskiams.

Po Liublino unijos Dubno pilis kartu visa Voluine atiteko Lenkijos karalystei. XVII a. pr. Jonušas Ostrogiškis pilį pertvarkė į bastioninę tvirtovę. Iškilo du bastionai su sargybiniais bokštais. Iš rytų ir pietų pusės tvirtovę saugojo Ikvos upė, o iš miesto pusės – griovys. Į piliavietę patenkama per XV a. įrengtus įvažos vartus, ne kartą perstatytus. Už gynybinės sienos stovėjo dveji rūmai: pietinėje pusėje statyti Ostrogiškių XVI a., o šiaurinėje – kunigaikščių Liubomirskių.

XX amžiuje Dubno pilyje buvo įrengtas kalėjimas, šiandien ji priklauso miesto kraštotyros muziejui. Įvažos bokšto patalpose rengiamos menininkų parodos.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Ukraina: Lietuvos epocha, 1320–1569. – Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, Vilnius, 2010

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]