Dienpinigiai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Dienpinigiai – išmoka, skiriama darbuotojui arba tarnautojui, skirta padengti išlaidas, kylančias dėl jo išvykos, komandiruotės, tam tikrą laiką praleidžiant ne namuose ir ne darbo vietoje (dėl ko jam paprastai atsiranda didesnės nei įprastai išlaidos). Išmokama pinigais.

Lietuva[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Darbuotojams, pasiųstiems į tarnybines komandiruotes, garantuojama ne tik tai, kad per visą komandiruotės laiką paliekama darbo vieta (pareigos) ir darbo užmokestis. Jiems mokami dienpinigiai ir kompensuojamos su komandiruote susijusios išlaidos (LR darbo kodeksas, 220 str. „Garantijos ir kompensacijos tarnybinių komandiruočių atveju“). Šių išmokų dydį ir mokėjimo tvarką nustato LR Vyriausybė[1]. LR finansų ministro įsakymu patvirtintos Dienpinigių ir gyvenamojo ploto nuomos normos vykstantiems į užsienio komandiruotes[2].

Dienpinigius taip pat gali skirti bendrojo lavinimo, sporto ir kitokios mokyklos savo auklėtiniams (mokiniams), vykstantiems į renginius (pvz., varžybas, olimpiadas) kituose miestuose ar užsienyje, siekdamos (bent iš dalies) kompensuoti jų patiriamas išlaidas.

Vokietija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vokietijoje dienpinigiai (vok. Verpflegungsmehraufwand – 'maitinimosi išlaidos'; Spesen arba Auslöse) vienai kalendorinei dienai gali būti skiriami iki tokio dydžio:

  • 24 € nesant 24 val.
  • 12 € nesant mažiau nei 24 val., bet ne mažiau kaip 14 val.
  • 6 € nesant mažiau kaip 14 val., bet mažiausiai 8 val.

Visos kalendorinės dienos dienpinigių dydis (24 €) paskirstomas 20 % (4,80 €) pusryčiams ir po 40 % (9,60 €) pietums ir vakarienei[3]. Vienai dienai skiriami pinigai vad. dienos pinigais (Tagegeld).

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]