Der Todesking

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Mirties karalius
Der Todesking.jpg
Pavadinimas Todesking, Der
Režisierius Jörg Buttgereit
Prodiuseris (-iai) Manfred O. Jelinski
Scenaristas (-ai) Jörg Buttgereit
Franz Rodenkirchen
Kompozitorius Hermann Kopp
Daktari Lorenz
John Boy Walton
The Angelus
Vaidina Nicolas Petche
Hermann Kopp
Heinrich Ebber
Metai 1989 m.
Žanras Siaubo
Trukmė 74 min.
Kalba Vokiečių
IMDb įrašas

Der Todesking (angl. The Death King) yra 1989 metais Vokietijoje režisieriaus Jörg Buttgereit sukurtas siaubo filmas, kuris susideda iš septynių epizodų. Visų jų tema – savižudybė. Kiekviena istorija yra skirtinga ir įprasminta kaip atskira savaitės diena. Tarp epizodų rodomas po truputį yrantis žmogaus kūnas.

Scenarijus[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Pirmadienis Vidutinio amžiaus vyras grįžta namo, paskambina savo darbdaviui ir pasiprašo atleidžiamas iš darbo, parašo paslaptingą laišką, susitvarko savo kambarį. Vėliau vonioje išgeria saują pražūtingų tablečių. Vyro mirtis sutampa su jo akvariumo žuvelės mirtimi.

Antradienis Vyras išsinuomoja filmą, kuriame nacių kareiviai kankina belaisvį koncentracijos stovykloje. Namo grįžta vyro draugė ir rėkia ant jo. Vyras nužudo draugę šūviu iš pistoleto ir pasikaria.

Trečiadienis Lyjant smarkiam lietuj, parke ant suoliuko sėdi vyriškis. Prie jo prisėda moteris. Vyras pradeda pasakoti apie nevykusį seksualinį gyvenimą su savo žmona, kurią jis nužudė. Moteris išsitraukia pistoletą ir nutaiko į vyrą, tačiau pastarasis paima ginklą ir nusižudo pats.

Ketvirtadienis Greitkelio tiltas kažkur Vokietijoje pažymėtas vardais žmonių, kurie nusižudė šokdami nuo jo.

Penktadienis Vieniša moteris per savo kambario langą pastebi laimingai atrodančią porelę kaimynystėje. Iš smalsumo moteriškė nueina net prie jaunuolių durų. Grįžtant, prie savųjų durų, randa tos pačios porelės atsisveikinimo laišką, kuriame raginama nusižudyti ir jai. Moteris ignoruoja laišką, suvalgo šokolado ir užminga, o kaimynai jaunuoliai nusižudo.

Šeštadienis Jauna moteris žudo žmones roko koncerte ir filmuoja tol, kol ją nušauna.

Sekmadienis Vienišas vyras daužo galvą į sieną, kol miršta.