Dešimtoji auka (filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Dešimtoji auka

PavadinimasLa decima vittima
Kilmės šalis Italija
Prancūzija
RežisieriusElio Petri
VaidinaMarcello Mastroianni
Ursula Andress
Elsa Martinelli
Metai1965
Žanrasfantastika
Trukmė92 min.
Kalbaitalų ir anglų
IMDb įrašas

Dešimtoji auka (it. La decima vittima) – 1965 m. pagal rašytojo Robert Sheckley apsakymą „Seventh Victim“ sukurtas fantastinis filmas su komedijos elementais.

Nors filmas nesulaukė didelės finansinės sėkmės, ilgainiui tapo kultiniu žanro pavyzdžiu, o kai kurie epizodai buvo parodijuoti juostose apie šnipą Ostiną Pauersą. Juosta taip pat laikoma kūrinių, kuriuose vaizduojamos televizinės kovos iki mirties (pvz. „Bado žaidynės“) pradininku.

Ekranizavus apsakymą, Sheckley 1987 m. ir 1988 m. sukūrė du tęsinius („Victim Prime“ ir „Hunter/Victim“). Nors ir buvo skelbiama apie planus naujai nufilmuoti ir patį filmą, šie taip ir nebuvo įgyvendinti.

Interneto svetainė Rotten Tomatoes filmas įvertintas 80 % teigiamų atsiliepimų.[1]

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Pasibaigus Trečiajam pasauliniam karui ir stengiantis išvengti galimo ketvirtojo, smurtinių polinkių turintys asmenys įgavo galimybę žudyti „Didžiojoje medžioklėje“ – visame pasaulyje vykstančioje populiarioje pramogų formoje, kur vienas iš dalyvių yra auka, o kitas – medžiotojas. Tam, kuris sugeba nužudyti 10 varžovų, suteikiamas didelis piniginis prizas, jis taip pat tampa žymus ir garsus.

Karolina Meredit ką tik nužudė savo devintąją auką ir dabar ieško dešimtosios. Kad turėti didesnę finansinę naudą, ji susitaria su Mingo arbatos kompanija, kad nužudymą ji organizuos ir atliks prieš televizijos kameras. Jos auka paskiriamas Marčelo Poletis, jau įveikęs šešis priešininkus, tačiau dėl žmonos ir meilužės praradęs savo santaupas.

Karolina atvyksta į Romą, kur, apsimetusi žurnaliste, susipažįsta su Marčelo, tačiau šis įtaria, kas jo naujoji draugė, ir taip pat pradeda regzti jai spąstus.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Marcello Mastroianni – Marčelo Poletis
  • Ursula Andress – Karolina Meredit
  • Elsa Martinelli – Olga, Marčelo meilužė
  • Salvo Randone – profesorius
  • Massimo Serato – advokatas
  • Milo Quesada – Rudis

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „The 10th Victim (La Decima vittima) (The Tenth Victim)“. Rotten Tomatoes. Nuoroda tikrinta August 1, 2019.