DSCR

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

DSCR – finansinių skolų aptarnavimo rodiklis, parodantis gebėjimą apmokėti finansines skolas. Angliškas trumpinys – Debt-Service Coverage Ratio. Šis rodiklis labai paplitęs investavimo į nekilnojamą turtą rinkoje. Iš esmės jis parodo pagrindinės veiklos pinigų srauto (angl. Net Operating Income) ir mokamų finansinių įsipareigojimų (angl. Total Debt Service) santykį. Šis rodiklis turi kelias formas, populiariausia yra tiesiog įtraukti apyvartinio kapitalo pokytį. DSCR rodiklį galima skaičiuoti einamojo periodo arba būsimo periodo finansinių skolų aptarnavimui apskaičiuoti. Patartina naudoti tik pirmąjį variantą, nes naudojant antrą galimi neteisingi interpretavimai. Šio rodiklio ypač reikėtų augančioms ar didelį apyvartinio kapitalo poreikį turinčios veikloms, kaip didmeninė prekyba.

Dar viena DSCR rodiklio konservatyvesnė atmaina dar įskaičiuoja įmonės investicijas į ilglaikį turtą. Šis rodiklis taip pat turėtų būti skaičiuojamas įmonėms, kurios turi labai didelį poreikį palaikomosioms investicijoms (pvz., gamybinės įmonės). Šis rodiklis yra labai konservatyvus ir jį vertinant reikia atsižvelgti, jog visas likęs pinigų srautas „nusėda“ arba įmonės turimų grynųjų pinigų padidėjime arba nuosavybės pasikeitime – dividendų išmokoje, todėl vertinant ypač jaunas ir sparčiai besiplečiančias įmones nereikėtų neigiamai vertinti ir mažesnę nei 1 reikšmę, kas reiškia ne ką kitą, kaip skolinimąsi kredito institucijose.

Šis rodiklis yra plačiai naudojamas finansinių institucijų vertinant skolinko - įmonės, galimybes gražinti ilgalaikes (>1 m.) paskolas. Jei gaunamas rodiklis yra mažesnis už 1 tai reiškia jog paskolų aptarnavimui duotoju periodu kils sunkumų, lėšos turės būti gautos iš apyvartinio kapitalo pokyčio arba pritraukiant papildomas investicijas. Ribinis DSCR = ~1.2