Džersio pasas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
[[Image:|200px|alt=|Dabartinis biometrinis Džersio pasas]]
Dabartinis biometrinis Džersio pasas
Jungtinės Karalystės pasas

Džersio pasas – Britanijos pasas, Džersio vyriausybės Pasų biuro išduodamas Britanijos piliečiams (British citizens), susijusiems su Britanijos karūnos Džersio valda.

Išvaizda[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Britanijos pasai, išduodami Džersyje, šiek tiek skiriasi nuo tų, kurie išduodami Jungtinės Karalystės piliečiams.

Džersio paso viršutinėje dalyje, kaip ir visų Britanijos pasų viršuje yra užrašas European Union ('Europos Sąjunga'). Tai rodo, kad nors Džersis nėra ES narys, tačiau jo piliečiai Europos Sąjungoje turi specialų statusą. Žemiau užrašai British Isles ('Britų salos'), o po juo – Bailiwick of Jersey ('Džersio beilivikas').

Jungtinės Karalystės pasas po užrašu European Union turi užrašą United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland ('D. Britanijos ir Šiaurės Airijos Jungtinė Karalystė').

Kas turi teisę gauti tokius pasus[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Muitinių ir imigracijos departamento Pasų biuras Britanijos piliečių pasus išduoda tik Britanijos piliečiams, gyvenantiems Normandijos salose, Meno saloje ar Jungtinėje Karalystėje ir susijusiems su Džersiu (gyvenantiems Džersyje, gimusiems Džersyje ar kurių tėvai gimė Džersyje).

Teisių išimtys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kai kurie Britanijos pasai, išduoti Džersyje, yra ribotų teisių – „turėtojas negali naudotis Europos Bendrijos lengvatomis, susijusiomis su įdarbinimu ar apgyvendinimu“ (holder is not entitled to benefit from European Community Provisions relating to employment or establishment).

Tokias apribotas teises turi Britanijos piliečiai, gimę Džersyje ir nesusiję su Jungtine Karalyste gyvenimu joje (5 pragyventi metai iš eilės) ar kilme (JK kilęs bent vienas tėvų ar senelių). Jie vadinami specialiu terminu Channel Islanders ('Normandijos saliečiai').

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]