Citizendium

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Citizendium straipsnių skaičiaus kaita

Citizendium – laisvoji enciklopedija, prasidėjusi kaip Vikipedijos šaka, tačiau šiuo metu turinti savo nepriklausomą turinį. Citizendium projektą 2006 m. rugsėjo mėn. pradėjo Larry Sanger,[1] vienas buvusių Vikipedijos įkūrėjų.[2] Projektas kuriamas anglų kalba.

Pagrindinė šio skilimo priežastis buvo reakcija į to meto Vikipedijos kritiką, esą ji rašoma nespecialistų ir jos turiniu negalima remtis rimtuose tyrimuose ar studijose. Visų Citizendium autorių vardai, pavardės ir apytikriai mokslinė kompetencija yra žinomi, priimant bei atmetant keitimus į šią kompetenciją atsižvelgiama. Naudotojo sukūrimui reikalingas patvirtinimas, nors šiaip jau jis nelabai sunkiai gaunamas, ir kreiptis gali kiekvienas panorėjęs lankytojas. Dėl tokių taisyklių Citizendium beveik nėra vandalizmo.

Citizendium iš pradžių turėjo visų Angliškosios Vikipedijos straipsnių kopijas, tačiau vėliau buvo nuspręsta, jog projektui tai nepadeda, ir šiuo metu turi tik savo originalų turinį. Citizendium taip pat turi „patvirtintų“ straipsnių, kuriuos patikrino neabejotinas dalyko specialistas, tačiau tokių nelabai daug. Patvirtintų straipsnių laisvai redaguoti nebegalima. Palyginus su Vikipedija, Citizendium straipsnių skaičius nėra didelis (2011 m. buvo apie 16 000), tačiau nauji straipsniai tebekuriami.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Andrew Orlowski."Wikipedia founder forks Wikipedia, More experts, less fiddling?", The Register, 2006-09-18.
  2. Bergsteintitle=Sanger says he co-started Wikipedia, Brian (2007-03-27). NBCNews.com. Associated Press https://www.nbcnews.com/id/17798723/ns/technology_and_science-tech_and_gadgets/t/sanger-says-he-co-started-wikipedia/. {{cite news}}: Missing or empty |title= (pagalba)

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]