Chicane

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Chicane (g. 1971 m. vasario 28 d.) – Didžiosios Britanijos elektroninės trance muzikos kūrėjas bei remiksuotojas, po kurio slapyvardžiu slepiasi Nick’as Bracegirdle’as.

Muzikinė biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nick’as Bracegirdle’as, pirmą kartą į topus pakilo 1995-aisiais, dar besivadindamas 'Disco Citizens' ir sukūręs hitu tapusį kūrinį „Right Here Right Now“. Pasikeitęs savo sceninį vardą į Chicane, jis pasiekė britų Top 20 1996-ųjų pabaigoje su daina „Offshore.“

Tuomet jis susitarė su „Clannad“ nariu Maire Brennan’u dėl teisės perkurti grupės „Clannad“ hitą „The Theme From Harry's Game“, pakeisdamas ir pavadinimą į „Saltwater“. Pasiekęs Didžiosios Britanijos Top 10-uką, šis kūrinys tapo pasauliniu hitu.

Pirmas Chicane albumas, „Far From the Maddening Crowds“, buvo išleistas 1997-aisiais. Kaip remiksuotojas, Bracegirdle perdirbo Bryan’o Adams’o dainą „Cloud #9“ ir pavertė jį dar vienu hitu Vakarų šalyse. Jis ir toliau dirbo su Adams’u, su kuriuo kartu sukūrė dainą „Don't Give Up“, pasiekusią net pirmą Didžiosios Britanijos topo vietą. Šią dainą galima buvo rasti antrajame Chicane albume, „Behind the Sun“, pasirodžiusiame Europoje 2000-ųjų pavasarį. Šis diskas pasiekė Top 10-uką britų tope bei aukštas vietas visoje Europoje.

„Behind the Sun“ 2000-ųjų rugpjūtį buvo išleistas ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Vėliau sekė labai ilga pertrauka muzikanto karjeroje, kol galiausiai jis sugrįžo 2003-aisiais su nauju hitu – „Love On The Run“.

2006-uosius muzikantas pradėjo įrašęs puikiai šokių aikštelėse irgi perkamiausių singlų topuose pasižymėjusią dainą „Stoned In Love“, kurios vokalinę partiją atliko legendinis Tomas Džounsas. Ji singlu išleista 2006-ųjų balandžio 24 d. ir pirmąją savaitę užkopė iki 8 perkamiausių sąrašo vietos D. Britanijoje.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumai

  • 1997 m. „Far from the Maddening Crowds“;
  • 1999 m. „Chilled“;
  • 2000 m. „Behind the Sun“;
  • 2003 m. „Easy to Assemble“;
  • 2007 m. „Somersault“.

Singlai

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]