CARP

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

CARP (Common Address Redundancy Protocol) – protokolas, leidžiantis kelioms tarnybinėms stotims, esančioms tame pačiame tinklo segmente, naudoti vienodą IP adresą. CARP protokolo pagalba kelios tarnybinės stotys sujungiamos į grupę, kurioje viena iš stočių tampa pagrindine, o kitos – atsarginėmis. Pagrindinė tarnybinė stotis perima bendrai naudojamą IP adresą ir atsako į visas užklausas, nukreiptas šiuo adresu. Atsarginės tarnybinės stotys išrikiuojamos pagal iš anksto nustatytą prioritetą (advskew), pagal kurį jos perima IP adreso kontrolę iš pagrindinės tarnybinės stoties tuo atveju, jei ši tampa nepasiekiama.

CARP galima sukonfigūruoti ir taip, kad užklausas būtų galima tolygiai paskirstyti visoms tarnybinėms stotims (apkrovos balansavimas).

OpenBSD CARP pasiūlė kaip laisvąją (nepatentuotą) alternatyvą patentuotam VRRT protokolui. Dažnai CARP naudojamas ir vietoje HSRP.

Protokolo numeris[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

CARP kūrėjams IANA atsisakė išduoti oficialų naudojamo protokolo numerį, todėl jiems teko šį numerį (iš tuo metu nenaudojamų sąrašo) pasirinkti patiems. Buvo pasirinktas numeris 112. Tačiau IANA vėliau priskyrė šį numerį protokolui VRRT. Aiškinama šių konfliktų priežastis yra nepakankamai išsami CARP protokolo dokumentacija (nėra formalaus aprašymo, tik visiems prieinama atviro kodo realizacija). Taigi šiuo metu du protokolai turi tą patį numerį 112.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]