Bolonijos vaikų knygų mugė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Pagrindinis įėjimas 2008 m.

Bolonijos vaikų knygų mugė (angl. Bologna Children's Book Fair, it. Fiera del Libro per Ragazzi) – vienas svarbiausių tarptautinių renginių, skirtų vaikų literatūros leidybai ir su ja susijusioms kūrybinėms industrijoms, rengiamas kasmet Bolonijos mieste (Italija), trunka keturias dienas.

Ši mugė organizuojama nuo 1963 m. Septyniuose paviljonuose, kurių bendras plotas viršija 20 000 m². Iš visų pasaulio šalių susirinkę mugės dalyviai gali įsirengti parodų stendus bei pristatyti savo leidybinę produkciją ir paslaugas bei pasiekimus vaikų literatūros srityje, rengti susitikimus bei spaudos konferencijas.

2008 m. mugėje dalyvavo 69 šalių leidėjų atstovai, buvo įrengta 1 300 stendų. Mugė sulaukia didelio leidėjų, spaustuvininkų, knygų dailininkų, iliustratorių ir kt. leidybos specialistų susidomėjimo. Kiekvienais metais mugę aplanko per 5 000 specialistų (neskaičiuojami dalyviai iš Italijos), renginį nušviečia daugiau kaip 600 žurnalistų iš viso pasaulio šalių. Tarptautinė Bolonijos vaikų knygų mugė bendrame tarptautinių knygų mugių kontekste vertinama dėl labai koncentruotos tikslinės grupės, suteikiamų unikalių galimybių visų pirma iliustratoriams ir leidybos specialistams užmegzti verslo santykius bei pristatyti savo šalies kultūrą bei kūrybines industrijas.

2011 m. Bolonijos vaikų knygų mugėje Lietuva dalyvavo garbės viešnios teisėmis.[1]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg