Bandolero!

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Bandolero!

PavadinimasBandolero!
Kilmės šalis JAV
RežisieriusAndrew V. McLaglen
Scenaristas (-ai)James Lee Barreth
VaidinaJames Stewart
Dean Martin
Raquel Welch
Metai1968
Žanrasvesternas
Trukmė106 min.
Kalbaanglų ir ispanų
Biudžetas4,45 mln. JAV dolerių
Pajamos12 mln. JAV dolerių
IMDb įrašas

Bandolero!1968 m. JAV sukurtas vesternas, pasakojantis apie du brolius, persekiojamus už apiplėšimą ir atsidūrusius netoli Meksikos teritorijoje, kontroliuojamoje vietinių nusikaltėlių, vadinamų „bandolero“.

Filmas buvo kuriamas vadinamame „Alamo kaime“, specialiai pastatytame filmuojant 1960 m. 7 Oskaro nominacijas pelniusią juostą „Alamo“.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Teksaso valstijoje Dy Bišopo vadovaujama gauja apiplėšia banką, tačiau įkliūva į rankas šerifui Džonsonui. Už tai, kad apiplėšimo metu jie nužudė vietinį turtuolį Stonerį, juos nusprendžiama pakarti.

Po keleto dienų miestelyje pasirodo budeliu apsimetęs Dy brolis Meisis ir padeda gaujai pasprukti nuo ešafoto. Sprukdami jie pagrobia Mariją Stoner, tapusia viena turtingiausių miestelio žmonių, ir, laikydami ją įkaite, keliauja Meksikos link, tuo tarpu sumaištyje Meisis dar spėja apiplėšti banką.

Palaipsniui Meisis ima jausti vis šiltesnius jausmus Marijai ir visaip saugo ją nuo priekabiauti mėginančių bendrakeleivių. Pakeliui į Meksiką, iš kurios kilusi Marija, jie atsiduria niekino žemėje, kurioje šeimininkauja banditų, vadinamų „bandoleros“, gaujos. Įsikūrę apleistame mieste jie netrukus tampa šerifo Džonsono pasalos aukomis ir visi suimami. Šerifas nusprendžia pernakvoti mieste ir leisti atgal į kelionę rytą, tuo pačiu mėgindamas palenkti į savo pusę Mariją, kurią jau seniai yra įsimylėjęs, tačiau ši jį atstumia, prisipažindama apie jausmus Dy.

Rytą, besiruošiant kelionei, juos užpuola „bandoleros“. Suprasdamas padėties beviltiškumą, šerifas išlaisvina sulaikytus nusikaltėlius, kad šie padėtų kovoti su nauju priešu.