Banditės

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Banditės
Bandidas (movie poster).jpg
Pavadinimas Bandidas
Kilmės šalis Flag of France.svg Prancūzija
Flag of Mexico.svg Meksika
Flag of the United States.svg JAV
Režisierius Joachim Rønning
Espen Sandberg
Scenaristas (-ai) Luc Besson
Robert Mark Kamen
Vaidina Penélope Cruz
Salma Hayek
Metai 2006
Žanras vesternas
Trukmė 93 min.
Kalba anglų
Biudžetas 35 mln. JAV dolerių
Pajamos 18,3 mln. JAV dolerių
IMDb įrašas

„Banditės“ (angl. Bandidas ) – 2006 m. Prancūzijos, Meksikos ir JAV kinematografininkų sukurtas vesternas, kuriam scenarijų sukūrė Lukas Besonas, o pagrindinius vaidmenis atliko Penelopė Kruz ir Selma Hajek.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Penélope Cruz – Marija Alvarez
  • Salma Hayek – Sara Sandoval
  • Steve Zahn – Kventinas
  • Dwight Yoakam – Taileris Džeksonas
  • Denis Arndt – Ešas

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Marija Alvarez – neturtingo Meksikos fermerio duktė, kurio žemę nusprendė užgrobti iš JAV atvykęs žemvaldys Taileris Džeksonas. Sara Sandoval – vietinio bankininko dukra, įgijusi nepriekaištingą išsilavinimą Europoje. Abi moterys nukenčia nuo Tailerio: jis, pasinaudojęs tuo, kad Marijos tėvas laiku nesumokėjo skolos, užvaldo jo žemę, o Saros tėvą nužudo kaip nebereikalingą partnerį, kuriuo buvo pasinaudota. Taileris nori paversi Sarą savo meiluže, tačiau ši pabėga ir keršydama nusprendžia apiplėšti buvusį tėvo banką, dabar perėjusį Tailerio nuosavybėn.

Banke Sara susiduria su Marija, kuri taip pat atėjo jo apiplėšti. Po įvarių konfliktų jos susivienija ir tampa bankų plėšikėmis, darančioms Džeksono valdomiems bankams didelius nuostolius. Neapsikentęs šis nusamdo kriminalistikos ekspertą Kventiną, tačiau pastarąjį merginos pagrobia, o vėliau pervilioja į savo pusę. Jie ima plėšikauti trise ir nors Marija su Sara vis labiau domisi Kventinu, pastarasis turi sužadėtinę.

Po dar vieno apiplėšimo, kurie darosi vis pavojingesni, jie sužino apie didįjį Džeksono planą: jo bankams patikėtus Meksikos valdžios pinigus apgaule traukiniu pergabenti į JAV. Trijulė patenka į traukinį, kuriuo taip pat keliauja ir Kventino sužadėtinė...