Bamir Myrteza Topi

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Bamir Myrteza Topi
8-asis Albanijos prezidentas
Prof. Dr. Bamir Myrteza Topi
Gimė 1957 m. balandžio 24 d. (66 metai)
Tiranoje, Albanijoje
8-asis Albanijos prezidentas
Ėjo pareigas 2007 m. liepos 24 d. – 2012 m. liepos 24 d. (5 metai)
Ankstesnis Alfred Moisiu
Vėlesnis Bujar Nishani
Partija Albanijos demokratų partija
Vikiteka Bamir Myrteza Topi

Bamir Myrteza Topi (g. 1957 m. balandžio 24 d., Tiranoje, Albanijoje) – Albanijos prezidentas, šias pareigas ėjęs nuo 2007 m. liepos 24 d. iki 2012 m. liepos 24 d.

Ankstyvasis gyvenimas ir visuomeninė veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jis baigė biologijos – veterinaro studijas, ir apsigynė daktaro laipsnį. Buvo Tiranos veterinarijos studijų instituto vadovas. Buvo tris kartus išrinktas į Albanijos asamblėją kaip Albanijos demokratų partijos kandidatas. Pirmą kartą buvo išrinktas 1996 m. Dviejose kadencijose vadovavo asamblėjos demokratų partijos parlamentinei grupei. Jis buvo išrinktas, kai jai vadovavo Sali Berisha. Nuo 1996 iki 1997 m. užėmė žemės ūkio ir maisto ministro postą.[1] Jis turi KF Tirana futbolo klubo garbės pirmininko vardą.

Albanijos prezidentas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2007 m. kovo 7 d. Bamir Topi kaip vadovaujančios Albanijos demokratų partijos kandidatas iškėlė savo kandidatūrą į Prezidento postą. Jo kandidatūrą rėmė krikščionių demokratų ir respublikonų partijos. Buvo išrinktas ketvirtajame rinkimų ture. Prisiekė liepos 24 d.

Bamir Topi oficialiai atsisakė Albanijos demokratų partijos pirmininko pavaduotojo pareigų ir tuo pačiu išėjo iš partijos. Jis yra laikomas politiškai nešališku.

Parama Kosovo nepriklausomybei[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Prezidentas Bamir Topi visapusiškai parėmė Kosovo nepriklausomybę. Jis Europos Valdančiojoje Taryboje ir kitose tarptautinėse organizacijose griežtai pasisakė už nepriklausomą Kosovą.

Pasinaudodamas Kosovo prezidento Fatmir Sejdiu ir JT misijos vadovo Joachim Ruecker kvietimu Bamir Topi 2008 m. apsilankė Kosove. Tuo metu jis buvo paskelbtas Kosovo sostinės Prištinos garbės piliečiu ir buvo apdovanotas Sosto deivės aukso medaliu. Vizito metu jam buvo suteiktas Prištinos universiteto garbės daktaro laipsnis.

Politinis postas
Prieš tai:
Alfred Moisiu
Albanijos prezidentas
2007–2012
Po to:
Bujar Nishani

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]