Bėk, Lola, bėk

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Bėk, Lola, bėk

RežisieriusTom Tykwer
Prodiuseris (-iai)Stefan Arndt
Scenaristas (-ai)Tom Tykwer
VaidinaFranka Potente
Moritz Bleibtreu
Metai1998
ŽanrasTrileris, eksperimentinis
Trukmė80 min.
Kalbavokiečių
PlatintojasProkino Filmverleih
Biudžetas1,75 mln. JAV dol.[1]
IMDb įrašas

Bėk, Lola, bėk (vok. Lola rennt) – 1998 m. vokiečių režisieriaus Tom Tykwer filmas. Originalus vokiškas pavadinimas pažodžiui reiškia Lola bėga, tačiau lietuviškas pavadinimo variantas verstas iš angliško vertimo – Run Lola Run.

Filmas visame pasaulyje uždirbo daugiau nei 22 mln. JAV dolerių.[1] Buvo rodomas Venecijos kino festivalyje, kur rungėsi dėl Auksinio liūto statulėlės.[2] Taip pat buvo nominuotas Europos kino apdovanojimui.[3]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Filme tris kartus trijose skirtingose realybėse parodoma ta pati dvidešimties minučių atkarpa. Kiekviena prasideda visiškai taip pat, tačiau vėliau atsiradę nežymūs skirtumai išsirutulioja į labai skirtingas pabaigas.

Lolos vaikinas Mani įsivėlęs į nelegalią prekybą narkotikais. Jo užduotis – perduoti 100 tūkstančių markių bosui Roniui. Lola turėtų jį nuvežti, tačiau jos mopedas – pavogtas. Mani važiuoja viešuoju transportu ir netyčia pamiršta krepšį su pinigais metro traukinyje, kai pamato į bilietų kontrolierius panašius žmones. Mani pinigus pasiima benamis valkata. Vaikinas skambina Lolai ir paaiškina situaciją, ši prisiekia gauti jam reikalingą pinigų sumą ir pristatyti per 20 minučių. Mani atsako, kad jei po tiek laiko jos nebus, jis eis plėšti supermarketo, kadangi nepristatęs bosui pinigų jis žuvęs. Nuo čia siužetas išsišakoja į tris skirtingus pabaigos variantus.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 „Run Lola Run“. The Numbers. Nuoroda tikrinta 2015-06-24. 
  2. „55th Venice Film Festival 1998 - FilmAffinity“. FilmAffinity. Nuoroda tikrinta 2017-10-28. 
  3. „European Film Academy : 1998“. www.europeanfilmacademy.org (vokiečių). Nuoroda tikrinta 2017-10-28.