Azijos draugija
Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius. Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais. |
Azijos draugija (angl. The Asiatic Society) – Indijos kultūrinė organizacija, vykdanti orientalistinius tyrimus.
Įkurta 1784 m. sausio 15 d. Kalkutoje britų valdininko William Jones ir pradžioje vadinta Bengalijos Azijos draugija (The Asiatic Society of Bengal). Ši draugija, kurią pradžioje sudarė britų kolonistai, pirmoji ėmėsi detalių Indijos ir aplinkinių kraštų literatūros, istorijos, kultūros, religijos tyrinėjimų. Draugija rūpinosi vietinių literatūros kūrinių vertimu į anglų kalbą, etnografinių ekspedicijų organizavimu, įvairių radinių kaupimu. Nuo 1829 m. draugijos nariais galėjo tapti ir indai, o 1885 m. pirmą kartą draugijos prezidentu tapo indas (Dr. Rajendralal Mitra). Nuo 1788 m. draugija pradėjo leisti žurnalą Journal of the Asiatic Society of Bengal (JASB).
1808 m. draugija persikėlė į naują pastatą, o 1951 m. pavadinimas pakeistas į „Azijos draugiją“.
Draugijos bibliotekoje saugoma 117 tūkst. knygų, 79 tūkst. žurnalų, 47 tūkst. rankraščių, 293 žemėlapiai, 2150 fotografijų ir daug kitų šaltinių. Kolekcijoje yra itin retų ir vertingų Mogolų laikų iliustruotų rankraščių. 1814 m. draugija atidarė muziejų, bet daugumą eksponatų perdavė Indijos muziejui Kalkutoje.