Augustinas Jankauskas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Augustinas Jankauskas (1875 m. rugsėjo 28 d. Pyplių k., Žaslių apylinkėje, Kaišiadorių r.1968 m. rugsėjo 10 d. Klyvlende, OH, JAV) – vargonininkas, chorvedys, kompozitorius.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vargonuoti išmokęs pas vargonininkus Paulauską ir Glinskį, kurį laiką savarankiškai vargonininkavo. 1899 m. atvykęs į JAV, vargonininkavo Lowelle, MA, iš pradžių lenkų bažnyčioje, o vėliau Šv. Juozapo lietuvių parapijoje, taip pat ir Šv. Pranciškaus lietuvių parapijoje Lawrence, MA. Visur vadovavo ir minėtų parapijų chorams. 1914 m. Lawrence suorganizavo „Liaudies“ chorą, o vėliau Haverhille, MA, chorą „Nemunas“. 19271930 m. vadovavo vaikų chorui Klyvlende. Su chorais organizavo koncertus ir dalyvavo įvairiuose kultūriniuose renginiuose. Buvo ir muzikos teoretikas, ir kompozitorius. Sukūrė dainų chorui („Vergijos meilė“, „Turučių puota“, „Viešpaties malda“), solo dainų („Atminimas“, „Žvaigždės“, „Rožės"). Buvo aktyvus J. Žilevičiaus muzikologijos archyvo rėmėjas.

Šaltinis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.