Atspaudas (Masters of Horror)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Atspaudas
Masters of horror episode imprint DVD cover.jpg
PavadinimasImprint
Kilmės šalisJaponija ir JAV
RežisieriusTakashi Miike
Prodiuseris (-iai)Mick Garris
(serialo Masters of Horror)
Scenaristas (-ai)Daisuke Tengan (scenarijus)
Shimako Iwai (romanas)
VaidinaBilly Drago
Youki Kudoh
Michie Itô
Toshie Negishi
Mame Yamada
Metai2006
ŽanrasSiaubo
Trukmė60 min.
Kalbaanglų
IMDb įrašas

Atspaudas (angl. Imprint) – pirmojo Masters of Horror sezono tryliktasis siaubo filmas. Režisuotas Takashi Miikes ir pastatytas pagal Shimako Iwai romaną. Pirmą sykį turėjo būti parodytas sezono pabaigoje 2006 m. sausio 27 d. kaip paskutinė dalis, tačiau JAV ji taip niekuomet ir nebuvo transliuota per televiziją. Po filmo peržiūros serialo prodiuseris Mick Garris pareikalavo paredaguoti ir „sušvelninti“ filmą, tačiau galiausiai Showtime visai atšaukė jo transliaciją, nusprendusi, kad ypač atviri vaizdai bus per daug nemalonūs žiūrovams. Buvo priimtas bendras sprendimas jo netransliuoti visai, vietoje to, kad iškarpyti netinkamas vietas ir sugadinti kūrinį. „Atspaudas“ yra išleistas DVD ir Blu-ray diskų rinkiniuose ir rodomas per Hulu bei Netfix internetines televizijas.

Pats Takashi Miike teigė, kad stengėsi neperžengti ribų, kurios jo nuomone būtų tinkamos amerikiečių žiūrovams. Kūrimo metu nuolat žiūrėdavo, kad nebūtų persistengta su siaubingais vaizdiniais, tačiau nepavyko tinkamai įvertinti ką galima rodyti JAV.[1]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Kristoferis (Billy Drago), Viktorijos epochos amerikiečių žurnalistas, keliauja po Japoniją ieškodamas Komomo – prarastos merginos, kuriai kadaise pažadėjęs išvaduoti iš prostitucijos ir pasiimti į Ameriką. Atvykęs į salą, kurioje egzistuoja vien viešnamiai, prostitutės ir jų suteneriai, Kristoferis susipažįsta su sifilitike savadautoja. Ši nežino nieko apie Komomo, tačiau kadangi Kristoferiui reikia kažkur pernakvoti, jis apsistoja jos viešnamyje. Ten susitinka su mergina bjauriai sužalotu veidu, skirta jam nakčiai. Mergina papasakoja, kad Komomo anksčiau čia gyveno, tačiau nesulaukusi savo meilės pasikorė. Skandindamas liūdesį sakėje, Kristoferis prašo merginos papasakoti daugiau, ir ši papasakoja jam tris vienas už kitą baisesnius tos pačios istorijos variantus (nes po pirmų dviejų pasakojimų Kristoferis nujaučia, kad ji kažką nutylėjo). Šios istorijos implikuoja, kad Kristoferis yra netiesiogiai kaltas dėl Komomo mirties ir taip pat dėl savo sesers mirties. Eidamas iš proto, jis nušauna merginą, kuri po mirties pavirsta į Komomo, tačiau nebeaišku, ar tai vyksta iš tiesų, ar tik išprotėjusio Kristoferio vaizduotėje. Filmas baigiasi kadrais, kur Kristoferis sėdi Japonijos kalėjimo vienutėje už žmogžudystę, ir jam nuolat vaidenasi vaiduokliai – jo sesuo, Komomo bei kūdikis po aborto.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Japan Times: Takashi Miike makes his mark