Atostogos Amerikoje

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Atostogos Amerikoje
Vacanze in America.jpg
PavadinimasVacanze in America
Kilmės šalisFlag of Italy.svg Italija
RežisieriusCarlo Vanzina
Scenaristas (-ai)Enrico Vanzina
Carlo Vanzina
Metai1984
Žanraskomedija
Kalbaitalų
IMDb įrašas

Atostogos Amerikoje (it. Vacanze in America ) – 1984 m. Italijoje sukurta komedija.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo
  • Jerry Cala – Peo Kolombo
  • Christian De Sica – donas Buro
  • Claudio Amendola – Alesio
  • Antonella Interlenghi – Antonela
  • Gianmarco Tognazzi – Filipo de Romanis
  • Edwige Fenech – mis de Romanis, Filipo motina
  • Enzo Liberti – Alesio tėvas

Turinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

San Krispino katalikišką mokyklą baigę mokiniai vasarai išvyksta atostogų į Ameriką, lydimi kelių dėstytojų ir vieno iš jų motinos, mis de Romanis. Vaikinai tikisi pašėlioti ir patirti nuotykių su merginomis, tačiau realybėje vienas po kito įsivelia į nesusipratimus. Alesio dar lėktuve susipažįsta su Antonela, tačiau mergina skrenda į Niujorką pas savo sužadėtinį. Vėliau jie jau trise netyčia susiduria parke ir Antonela su Alesio sutaria vakare susitikti. Peo ir 2 draugai naktiniame klube susipažįsta su 2 merginomis, kurios taip pat pasirodo turinčios itališkų šaknų. Jie išleidžia kelis šimtus dolerių šampanui, tikėdamiesi praleisti naktį, tačiau, merginos atsiveda juos į namus, kur vaikinams tenka bendrauti su jų giminaičiais ir vyru. Vaikinai stengiasi iškrėsti kuo daugiau pokštų savo mokytojams – dvasininkams, Filipo motina sulaukia priekabiavimų gatvėje. Peo turi pažįstamą bičiulį Niujorke ir tikisi, kad šis padės jiems susirasti merginų, tačiau paaiškėja, jog šis gėjus.

Grupė autobusu vyksta į Greislendą, vėliau viešbutyje Alesio vėl susutinka Antonelą, kuri pradeda jį atvirai vilioti. Peo, tapęs nusikaltimo liudininku, patenka į kamerą, tačiau susipažįsta su žavia policininke. Kalnų stovykloje jie susitinka turistų grupę iš Turino ir kadangi serga už skirtingas komandas, nusprendžia santykius išsiaiškinti futbolo varžybomis. Kalifornijos pliaže Filipo susipažįsta su mergina, kuri išmoko jį plaukioti banglente ir su kuria jis dingsta visai nakčiai, o motina su kunigu donu Buro leidžiasi po naktinius klubus jo ieškoti. Naktis baigiasi šokiais, o apsvaigusi ši vos nesuvilioja šventiko.Kol kiti ilsisi, Peo su draugais paslapčia pasprunka į Las Vegą, o Alesio eilinį kartą susitinka Antonelą. Vaikinai pradžioje išlošia, tačiau galiausiai praranda paskutinius pinigus. Netikėtai aptikęs kišenėje dar kelis dolerius, Peo užsisako eskorto merginą, tačiau ši pasirodo labai negraži ir jis netenka paskutinių pinigų taip ir nesugulęs su ja. Vaikinai grįžta taksi, už kurią sumokėti grupė turi sumesti paskutinius dolerius.

Praėjus mėnesiui nuo grįžimo į Romą, pas Alesio atskrenda Antonela, tačiau sutinka šį su mergina. Pas Filipą ir jo motiną atvyksta jo naujoji draugė iš Kalifornijos kartu su išsiskyrusiu tėvu. Peo mėgina bare susipažinti su mergina, kuri pasirodo esanti amerikietė, atvykusi su savo mokyklos draugėmis...