Astrobiology Field Laboratory

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Astrobiology Field LaboratoryAstrobiology-Field-Lab.jpg

Organizacija: NASA
Misijos tikslas: Marsas
Misijos tipas: marsaeigis
Paleidimo data: 2011 m.
Paleidimo įrenginys: Atlas V
Misijos rezultatas: ?

Astrobiology Field Laboratory (AFL) – NASA kuriamas marsaeigis, skirtas Marso tyrimams. Šį erdvėlaivį ketinama paleisti 2016 metais. AFL gamins NASA reaktyvinio judėjimo laboratorija. Jo dizainas bus pagrįstas Mars Science Laboratory dizainu, tačiau turės daugiau astrobiologijos srities prietaisų. Startas planuojamas apie 2016 metus, tikriausiai bus paleistas Atlas V nešamosios raketos. Šis marsaeigis jau turi vardą - Curiosity, kas reiškia Smalsumas.

Misija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis misijos tikslas bus ištirti Marso paviršiaus struktūrą, joje ieškant dabartinės arba praeityje egzistavusios gyvybės. Ši misija bus pirma po Viking 1 ir Viking 2 skrydžių, susijusi su gyvybės ieškojimu Marso uolienose. Misija bus skirta aplinkos tyrimams, kurias nustatys Mars Science Laboratory ir Mars Reconnaissance Orbiter kaip palankias gyvenimui.

Planavimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ši siūloma misija dar nepradėjo išankstinio planavimo etapų ir finansavimo. Dar nėra žinoma, ar Astrobiology Field Laboratory kada nors bus pradėta dėl biudžeto techninių problemų. Nepaisant to, buvo pasiūlyta, kad AFL galėtų prisidėti prie kitų Marso misijų.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]