Aptarimas:Warhammer 40 000

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Dėl vertimų[redaguoti vikitekstą]

Pasižiūrėjus kai kurie vertimai kelia abejonių... „Space Marines“ išversta kaip „kosmoso pėstininkai“, bet „Marine“ reiškia ne „pėstininkas“, o „jūrų pėstininkas“. Taip pat ir „Imperial Guard“ išversta kaip „imperijos sargyba“, nors „Guard“ gali būti verčiama ir kaip „gvardija“, kas čia gal labiau tiktų (pasižiūrėjau, Rusiškoje Vikipedijoje analogiškai išversta). Nors jei šie vertimai pagrįsti šaltiniais, aišku, viskas gerai. --Martynas Patasius 21:43, 2008 vasario 25 (EET)

Negi geriau skambėtų „kosmoso jūrų pėstininkas“? :) Kiek žinau, space marine visur mokslinėje fantastikoje ir reiškia būtent kosmoso pėstininką, t.y. marine, kuris tarnauja kosminiuose laivuose, o ne jūrų laivuose. Šaltiniais suprantama niekas negrįsta, bet galima paklausti, kaip šią sąvoką siūlytų versti VLKK. Dėl gvardijos turbūt teisinga, pataisau. --Nomad 06:35, 2008 vasario 26 (EET)

Statomas vs kuriamas[redaguoti vikitekstą]

Kas čia dabar [1]? :) Nuo kada statomas geriau naudoti nei kuriamas, tuo labiau žodžiai prasme vienodi?--Atlantas 21:13, 5 lapkričio 2009 (EET)

Absurdas, labai dažnai vartojama frazė, nėra jokio reikalo keisti ([2]). --Homo 21:15, 5 lapkričio 2009 (EET)
Tačiau ar pagal prasmę įmanoma. Filmas ne pastatas nėra statomas; taip pat ne daiktas, kad būtų statomas ant ko nors. Jis yra kūrybos rezultatas ir yra kuriamas ;). Tai, kad dažnai naudojamas nereiškia, kad teisingas, man absurdiškai skamba, kad filmas galėtų būti statomas. Ar kartais čia ne iš rusų kalbos „atėjęs“ žodis? Tuo labiau, kad jei kuriamas tikrai teisingas, tai kodėl jo nevartoti ir nepalikti vietoje abejotino statymo ... Reiktų VLKK išaiškinimo, gaila nepavyko rasti jų duomenų bazėje. --Atlantas 21:21, 5 lapkričio 2009 (EET)
Reikšmių žodis "statyti" turi ne vieną ir ne dvi. Viena jų: „18. rengti, kurti (spektaklį, filmą): Naują spektaklį statýti DŽ. Pjesę, filmą statýti DŽ1. Statant naują šokį, reikia aiškiai ir tiksliai žinoti, kokį momentą jis vaizduos rš. Statomieji veikalai dažniausiai buvo grindžiami antikiniais mitais rš.“ (LKŽ)--Homo 21:25, 5 lapkričio 2009 (EET)