Aptarimas:Prancūzija

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Plotas[redaguoti vikitekstą]

Kaip su Prancūzijos plotų? Čia jis parašytas be užjūrio valdų, o kitose vikipedijose parašytas su. Beje pažiurėjus šalių sarašą pagal dydį plotas irgi rašomas su užjūrio valdomis.--Petriukas 12:22, 29 rugsėjo 2009 (EEST)

Kad užjūrio valdos neįeina tiesiogiai į šalies teritoriją, tai gal jų plotą užtenka skliaustuose nurodyti. Hugo.arg 12:39, 29 rugsėjo 2009 (EEST)
Užjūrio valdos yra vistiek Prancūzija. Tarkim vokiškoje vikipedijoje yra parašytas Europinės Prancūzijos plotas ir žemiau plotas su užjūrio valdomis. Gal lietuviškoje vikipedijoje irgi būtu galima taip padaryti?--Petriukas 12:44, 29 rugsėjo 2009 (EEST)

Reiktų išsiaiškinti su jų statusu, tarkim Grenlandija neįeina į Danijos sudėtį, Bermudos - į JK, Guamas - į JAV, nes turi savivaldą. Kiek žinau, tokios Prancūzijos valdos kaip Naujoji Kaledonija ar Prancūzų Polinezija nepriklauso ES, vadinasi ir nėra tiesiogiai pavaldi Prancūzijai teritorija. Hugo.arg 13:07, 29 rugsėjo 2009 (EEST)

Nors ir teritorijos turi vienokią ar kitokią savivaldą, bet jos vistiek priklauso Prancūzijai. Vokiškoje, prancūziškoje ir angliškoje vikipedijose plotas yra rašomas su užjūrio valdomis.--Petriukas 13:20, 29 rugsėjo 2009 (EEST)

Priklausyti ir įeiti į šalies teritoriją yra didelis skirtumas. Meno sala priklauso JK, bet į teritoriją neįeina, o tarkim Škotija yra JK dalis. Panašu, kad Prancūzijos užjūrio departamentai yra integrali Prancūzijos dalis, nes yra ir ES dalis, o Prancūzijos užjūrio bendrijos turi autonomines teises ir negali būti skaičiuojami į Prancūzijos plotą. Taigi, keičiant plotą reikia įdėti išnašą į šiuos niuansus. Hugo.arg 13:57, 29 rugsėjo 2009 (EEST)
Angliškojoje vikipedijoje rašo Prancūzijos plotą įskaitant užjūrio valdas, neįskaitant tik Adelės žemės, nors ten valiuta yra Euras. Matau, kad triejose didžiosiose vikipedijose skaičius yra kitoks nei lietuviškoje vikipedijoje, todėl manau, kad reikėtu pakoreguoti. Plotą būtu galima bent skliausteliuose parašyti, kur Europinė dalis ir kur su užjurio valdomis.--Petriukas 14:12, 29 rugsėjo 2009 (EEST)

Vistiek užjūrio valdos yra Prancūzija, tik reikia įvardinti koks plotas Europoje ir koks užjūrio valdų, pvz. Korsika yra "gana savarankiškas regionas" ir siekia nepriklausomybės, bet ir valiuta ir administracinis suskirstymas visiškai toks pats ir net prancūzų kalba ten populiaresnė negu korsikiečių, ir tai vistik Prancūzija. Tas pats ir su Reunjonu, Martinika, Prancūzijos polinezija ir kt. Rokaszil 14:34, 29 rugsėjo 2009 (EEST)

Na jau suvėlėt viską: Korsika bent kol kas yra visiškai integralus Prancūzijos regionas (kaip kad Normandija, Žydrasis Krantas ir t.t.), Martinika yra irgi Prancūzijos dalis, tik išskirta kaip užjūrio departamentas, o Naujoji Kaledonija, Prancūzijos Polinezija yra autonomijos netgi su savo prezidentu, valiuta (ne euru) ir gali įveiti tik į "Kolonijonės Prancūzijos" plotą, bet ne į Prancūzijos kaip valstybės plotą.

Va dar The four overseas departments—Martinique, Guadeloupe, Réunion, and French Guiana—have the same political status as metropolitan France's departments. Metropolitan France and these four overseas departments together are sometimes called France entière ("entire France") by the French administration, especially by INSEE, although in reality this France entière does not include the French overseas collectivities and territories which have more autonomy than the overseas departments. Hugo.arg 11:36, 1 spalio 2009 (EEST)

Geriausia būtu daryti taip kaip didžiosiose vikipedijose. Pateikti Europinės Prancūzijos (angl. Metropolitan France) plotą ir plotą su užjūrio valdomis.--Petriukas 12:55, 1 spalio 2009 (EEST)

Tikrai taip. Hugo.arg 11:07, 3 spalio 2009 (EEST)

Geografija[redaguoti vikitekstą]

Gal galėtumėte kas nors padėti išplėsti geografijos skyrelį ar dar kaip nors išplėtoti straipsnį?--Petriukas 11:05, 11 spalio 2009 (EEST)