Aptarimas:Plutonas (nykštukinė planeta)

Page contents not supported in other languages.
Šis straipsnis yra tapęs savaitės straipsniu.
Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Aptarimas:Plutonas)
Wikimedia alt gold.svg Šis straipsnis yra tapęs savaitės straipsniu.


Siūlyčiau padaryti šitą "skirstomuoju" (disambig) - šiuo metu yra pora nuorodų, į Plutonas, kurios rodo į dievą, ne planetą, tikėtina kad ateityje bus ir daugiau. Taigi, paprasčiau sugaudyti klaidingas nuorodas (ir pusiau automatiškai pataisyt) turint disambig. knutux 08:49, 8 Spalio 2005 (EEST)


Geros dienos :))) Siūlau pervadinti Plutonas į Plutonas (planeta). Buvo kilęs noras ir pačiam tą padaryti, tačiau kaip su nukreipiančiais straipsniais? Juos reiktų ištrinti? Straipsnį "Venera" jau pervardinau. Cajetonas 13:30, 1 Kovo 2006 (EET)

Nykštukinė planeta[redaguoti vikitekstą]

Gal galėtumėt pateikti šaltinius, kuriose nurodoma, kad ji prarado planetos statusą, o ir oficialiai patvirtino, kad tai dvinarė planeta su Charonu? Vezhlys 21:53, 24 Rugpjūčio 2006 (EEST)

Paskubėta. Na kiek aš žinau to oficialiai dar nėra patvirtinta, tik rudenį dar bus svarstoma ir balsuojama astronomų asamblejoje. Algirdas 21:59, 24 Rugpjūčio 2006 (EEST)
šiandien įvyko tarptautinis astronomų kongresas, kuriame nuspręsta ką vadinti planeta,kad saulės sistemoje yra 8 planetos ir t.t. čia paskaityti angliškai, Šitam tinklapyje tik apie tai ir rašo, na dar yra tarptautinė astronomijos organizacija tiesiog negaliu greitai rasti adreso--Qwarc 22:00, 24 Rugpjūčio 2006 (EEST)
Siūlau šiek tiek palaukti - čia pakankamai rimtas pakeitimas, dar neaišku, ar prigis. Tuo labiau, kad žodis skliaustuose nebūtinai turi būti idealiai tikslus, o straipsnio tekste parašyta visa situacija su ta (nykštukine) planeta. --Nomad 22:03, 24 Rugpjūčio 2006 (EEST)
Na kitos kitakalbės wiki jau keičia :) - kiti jau persiorientavo, o mums ko laukti?--Qwarc 22:07, 24 Rugpjūčio 2006 (EEST)
na jei nepatinka moksliniai pranešimai tai gal CNN pranešimas patiks [1] --Qwarc 22:10, 24 Rugpjūčio 2006 (EEST)
Viskas gerai su tais moksliniais pranešimais, tiesiog nematau reikalo kaitalioti žodį skliausteliuose, kuris reikalingas tik tam, kad nesupainioti su kitais straipsniais. Kategorija - nykštukinės, straipsnio tekste taip pat tai parašyta, gal ir užteks. Jei ne galim pervadinti vėl, not a big deal. (Tiesa sakant, pervadinau atgal dar tau neparašius nuorodų, prasilenkėm, kitu atveju būčiau palikęs tą nykštukinę). --Nomad 22:14, 24 Rugpjūčio 2006 (EEST)
Aš kažko nesuprantu, vardijimo taisyklėse apibrėžta taip "Pavadinkite kuo tiksliau

Straipsnio pavadinimas turi būti konkretus ir tikslus, nebent tas pats pavadinimas gali turėti kitų reikšmių." Kodėl neprisilaikome šito principo?--Qwarc 22:37, 24 Rugpjūčio 2006 (EEST)

Manau, kad (planeta) puikiausiai tinka, ir nebūtina rašyti (nykštukinė planeta). Galima juk ir taip persistengti, kad reikėtų rašyti Jupiteris (planeta milžinė) arba Venera (karštoji planeta), bet niekam taip ir galvon nešautų, kadangi būdvardis nereikalingas, nes tiek Jupiteris, tiek ir Venera neturi kitų bendravardžių planetų, lygiai kaip ir Plutonas. O ką ten visos kitos Vikipedijos daro, tai tegul daro - mums, manau, svarbu išlikti logiškiems ir nuosekliems, todėl aš esu visomis keturiomis už Plutonas (planeta). CD 22:45, 24 Rugpjūčio 2006 (EEST)

Tai ne būdvardis pridedamas, o keičiama klasifikacija iš principo, todėl pervadinimas būtinas. Jei kas abejoja pasaulinio astronomų kongreso autoritetu tegul pateikia solidesnį pagrindą dangaus kūnų klasifikacijai.Dirgela 21:56, 26 Rugpjūčio 2006 (EEST)
To, ką priėmė, be abejo, neužginčysi, bet perskaičius, kaip visuos tuos teiginius, kuriuos priėmė, atrodė skubota iš tų astronomų pusės, o ir persvara neįtikinama (dauguma išvis tam susirinkime nedalyvavo). Kažkokiai grupei tik pasirodė taip patogiau ar norėjo iškišti savo tiesas. Na, bet yra kaip yra. Enciklopedijoje reikia rašyti oficialus faktus, todėl tikriausiai tegu lieka kolkas nykštukinė planeta. Vezhlys 22:50, 24 Rugpjūčio 2006 (EEST)
Na čia menka problema, bet įsivaizduokit kiek knygų reikės perrašyti ir kol mokytojai įpras... tuo tik geriau wiki - teisingas ir tikslus pavadinimas jau privalumas--Qwarc 22:55, 24 Rugpjūčio 2006 (EEST)
http://www.space.com/scienceastronomy/060824_planet_definition.html --Ir 22:57, 24 Rugpjūčio 2006 (EEST)