Aptarimas:Nata

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Daug taisytinų vietų. Visų prima, nata ir muzikos garsas lietuviškoje muzikos terminijoje nėra vienas ir tas pats. Grojame (dainuojame) garsus, o juos užrašome natomis.

straipsnyje minima raidinė A B C D E F G sistema nėra vienintelė. Tai britiška sistema, tačiau dar yra ir vokiška, kur H atitinka B, o B atitinka B flat.

Raidinė notacija[redaguoti vikitekstą]

Lietuvos muzikos mokyklose daugiausia naudojama vokiškoji raidinė notacija, ir raidžių eilutė yra C D E F G A H, ir B naudojama žymėti si bemoliui. Kadangi enciklopedija yra lietuviška, tai siūlyčiau nurodyti raidinę notaciją būtent vokiškąją o ne britiškąją (A B C D E F G), ir kaip papildomą paaiškinimą parašyti apie amerikiečių naudojamą. 212.117.11.5 21:56, 16 sausio 2013 (EET)

Gaidų dažniai[redaguoti vikitekstą]

Straipsnyje aprašomas tik vienodų intervalų derinimas, sugalvotas 15-17 amžiuje (atsiprašau, tiksliai neprisimenu). Yra dar derinimas tikriniais intervalais, kuris yra vienintelis įmanomas kai kuriems muzikos instrumentams. Remiuosi knyga, kurios autorius Gazarianas S., "Muzikos instrumentų pasaulyje". 212.117.11.5 21:56, 16 sausio 2013 (EET)