Aptarimas:Lietuvos TSR

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Sveiki, tikiuosi neprieštarausit, kad po truputį tvarkysiu straipsnį apie LTSR, planuoju sutvarkyti istoriją, pridėti šaltinių, nuotraukų, taip pat konstitucijos tekstą ir kitus naudingus istorijos šaltinius (turiu priėjimą prie retų šaltinių ir retų nuotraukų, turiu nemažą patirtį dirbant su sovietinės okupacijos istoriografija, turiu sukaupęs nemažą bibliografiją.). Kol kas kaip pagrindą naudosiu kelias knygas, t.y. šio periodo sintezes, o vėliau viską patikslinsiu ir praplėsiu naudodamasis tos srities tyrimų duomenimis.

Taip pat planuoju pridėti temas, kurios nesusijusios su politine istorija, t.y. demografija, geografija, valstybės vadovai ir panašiai. Jeigu turite pastabų rašykite jas aptarimuose, o ne iš karto taisykite bandysime viską tvarkyti bendru sutarimu. --Marius E 12:34, 2 spalio 2009 (EEST)



Reikia pagalbos del straipsnio.

Kokios? DeirYassin 14:15, 25 Sau 2005 (UTC)

O gal visgi sovietinė respublika, nes kol kas tai stripanis toks wisiškai prosovietinis --Lokyz 15:47, 2007 Vasario 3 (EET)
Argi vienas žodis "tarybinis"/"sovietinis" keičia straipsnio neutralumą? Gi žymiai svarbiau yra straipsnio turinys, kuriame aiškiai be užuolankų rašoma apie okupaciją, formalius rinkimus ir t.t., taigi nieko prosovietiško ten nėra. knutux 08:42, 2007 Vasario 5 (EET)
Manau reiketų vis dėlto palikti "tarybinis". Juk LTSR konstitucijoje buvo parašyta: "1 straipsnis. Lietuvos Tarybų Socialistinė Respublika yra socialistinė visaliaudinė valstybė, išreiškianti darbininkų, valstiečių ir inteligentijos, respublikos visų tautybių darbo žmonių valią bei interesus.". Valstybė vadinosi būtent Lietuvos Tarybų Socialistinė Respublika, kam ja vadinti taip, kaip ji nesivadino? Gintaras S
LTSR konstitucijoje? Tai kas? Tai turi reikšmės? Patys konstitucijos sudarytojai nesilaikė veik nė vieno jos punkto, tai kodėl mums ji turėtų būti autoritetas? LSSR de facto nebuvo tarybinė, t.y. tarybos joje neturėjo realios valdžios, o viso labo buvo gensekų nutarimų apiforminimo įrankis. Gi legalios Lietuvos juridiniuose dokumentuose ji visada buvo sovietinė, o ne tarybinė. JohnnyWiki

Prašom nekišti kokių tai propagandų apie neva egzistavusią Lietuvos valstybę. Ji egistavo ne ką daugiau nei kokia Bosnija ir Hercegovina, Slovakija, Rusija ar Vokietija. * Hugo ¿díme? 19:56, 2008 lapkričio 7 (EET)

Paprasčiausia tiesiog nurodyti, kad yra manančių, kad LTSR egzistavo de facto, o Lietuvos Respublika - de jure, ir manančių kitaip. --Martynas Patasius 20:46, 2008 lapkričio 7 (EET)

Kažkodėl straipsnyje nepaminėti suėmimai, trėmimai (12 832 ištremtųjų vien per 1941 m. birželio 14-18d. [1]), nužudyti naujosios "LTSR" piliečiai. Nesunku būtu apie Rainių žudynės nuorodą įdėti. Pagal minėtą oficialų šaltinį "Nuo 1940 m. liepos mėn. Lietuvoje pradėta ir lapkričio 28 d. išplėsta „antisovietinių elementų“ apskaita. Visus šiuos žmones numatyta slapta suregistruoti ir įtraukti į suimtinų asmenų sąrašus. Registruotinų žmonių skaičius – 320 tūkst. buvusių partijų ir organizacijų narių." Vien per per 1940–1941 m. Tai neabejotinas minimo "draugo" Sniečkaus indėlis. Gediminas Vaišvila 11:28, 2009 lapkričio 22 (EET)

Jei manote, kad „Nesunku būtu apie Rainių žudynės nuorodą įdėti.“, tai paimkit ir įdėkit, o ne „pamokslaukit“ aptarime, lyg kas nors kitas turėtų „pareigą“ tai padaryti. Ar kas trukdo? Ar bijot, kad nesugebėsit? Tikitės kokio nors patarimo? Jei taip, tai, na, nereikėtų rašyti „nesunku būtų“... O gal manot, kad kas prieštarautų? Kažkaip abejoju (aišku, jei parašysite apgalvotai, tvarkingai, neutraliai...). O jei paprieštaraus - štai tada ir diskutuosite. --Martynas Patasius 20:13, 24 lapkričio 2009 (EET)

Teritorija ir sienos[redaguoti vikitekstą]

"Teritorija ir sienos nuo 1946 m. sutapo su dabartinės Lietuvos Respublikos teritorija ir sienomis." - leiskit išbrauti šį sakinį, nes sienos keitėsi mažų mažiausiai Dieveniškių apylinkėse su Gudija. - JohnnyWiki (aptarimas) 22:39, 30 kovo 2012 (EEST)