Aptarimas:Lesbietė

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kažkas labai tendencingai trina informaciją iš straipsnio... aš noriu pakeisti visą šitą straipsnį.

Iš ten atkeliavo į antikinę Graikiją ir Romą, po to ir į Vakarų Europą bei Ameriką – mano supratimu, seksualumas niekur nekeliauja. Keliauja galbūt sekso pozos, seksualumo suvokimas, bet ne lytinė orientacija. --Ąžuolas

Greičiausiai tas,kas rašė, turėjo omeny, kad ankstyviausi žinomi šaltiniai, kuriuose kalbama apie homoseksualias moteris, yra iš Antikos laikų, vėlesni - iš Vakarų Europos bei Amerikos. --Vajezus 16:53, 2008 vasario 29 (EET)

Dėl kategorijų[redaguoti vikitekstą]

Siūlyčiau straipsnį priskirti Kategorija:Lytiniai nukrypimai, nes taip, mano nuomone, būtų parodyta neutrali pozicija. Kas galėtų paneigti, kad su homoseksualizmu susiję dalykai nėra lytinis nukrypimas? --Viskonsas 20:56, 2008 lapkričio 29 (EET)

Taip, labai jau vienareikšmiškai čia atmetinėjama. Tai nėra toks jau neginčytinas reiškinys, todėl pritariu kategorijos palikimui. Kaip jau sakiau, homoseksualumas, o ypač lesbietizmas nėra neginčytinai išbrauktinas iš lytinių nukrypimų, tik dėl LGBT spaudimo taip daroma. Nematau jokio skirtumo tarkim tarp lesbietizmo, pederastrijos ir kokios zoofilijos, ir kodėl pastarieji du laikomi iškrypimu, o pirmasis - ne.* Hugo ¿díme? 20:58, 2008 lapkričio 29 (EET)
Kategorijos priskyrimas „Lytiniams nukrypimams“ niekaip neparodo neutralios pozicijos, o akivaizdžiai parodo homofobinę poziciją. Net jei tai nėra neginčytinas reiškinys, ši kategorija turi būti straipsnyje pagrįsta. Ir ne, vien Viskonso nuomonės ir Spaiderio įžvalgų apie mazochizmą, deja, neužtenka.
Kaip jau sakiau, homoseksualumas, o ypač lesbietizmas nėra neginčytinai išbrauktinas iš lytinių nukrypimų, tik dėl LGBT spaudimo taip daroma. – jei Hugo galėtų pateikti kokį oficialų lytinių nukrypimų sąrašą, patvirtintą ne kokių šarlatanų ar jo paties nuomonės, mūsų diskusija galėtų išlipti iš apsimėtymo nuomonėmis lygio.
Taip pat yra nesvarbu, dėl kokio spaudimo taip yra daroma, nes tu to paprasčiausiai nesugebėsi įrodyti. Ąžuolas 22:25, 2008 lapkričio 29 (EET)
JO, greit mazochistai rašys, kad mazochizmas - ne lytinis nukrypimas :).--Pėstininkas apt. 20:59, 2008 lapkričio 29 (EET)
Reikia užrakinti straipsnį.--Pėstininkas apt. 22:05, 2008 lapkričio 29 (EET)

Gerb. Ąžuolai, o ar jūs galėtumėte pateikti kokį oficialų ir nešališką dokumentą, kuriame homoseksualizmas būtų įvardintas ne kaip lytinis nukrypimas. Nemaišykite šio termino su „psichinė liga“ (dauguma lytinių nukrypimų jau nebelaikomi ligomis). Iš tiesų šiuolaikiniai medikai homoseksualizmą laiko kitokia lytine orientacija, tačiau leidžia suprasti, kad bet kuri kitokia seksualinė orientacija nei heteroseksualumas yra lytinis nukrypimas - ar tai būtų „nekaltasis“ aseksualumas, ar vis dar smerkiamos radikalesnės nukrypimo formos. --Viskonsas 22:38, 2008 lapkričio 29 (EET)

Gerb. Viskonsai, negi jūs nežinojote, kad diskusijoje argumentavimo našta priklauso kažką teigiančiai pusei, o ne neigiančiai? Čia jūs turite pateikti nešališką dokumentą, kuriame būtų aiškus ir nedviprasmiškas parafilijų sąrašas. Tarkime, man atrodančiame patikimame http://mdc.medcentras.lt/TLK-10.php tokio susirgimo kaip „Homoseksualumas“ ar „Homoseksualizmas“ aš neradau. Priešingai – ten yra įrašas „egodistoniška seksualinė orientacija“ (kodas F66.1), kuri praktiškai teigia, jog noras pakeisti seksualinę orientaciją yra psichinis sutrikimas.
Lauksime jūsų sąrašo. −−Ąžuolas 22:58, 2008 lapkričio 29 (EET)
Belaukiant sąrašo tą kategoriją galbūt reikėtų išimti, nes ji nepagrįsta. O įžeidžianti. --Nomad 00:58, 2008 lapkričio 30 (EET)
Pritariu. --Ąžuolas 11:28, 2008 lapkričio 30 (EET)
Išėmiau, jei atsiras pagrindas, bus galima įdėti atgal. Kol kas matau tik nuomones. --Nomad 11:53, 2008 lapkričio 30 (EET)

Man tenka jums nusileisti, nes įvairios šališkos psichiatrų asociacijos (JAV, daugelio Europos šalių...) įvairias sodomijos formas išbraukė ne tik iš ligų, bet ir iš lytinių nukrypimų sąrašo (nors ne maža dalis valstybinių psichiatrų asociacijų susilaiko nuo sodomijos nepriskyrimo sutrikimų sąrašui). --Viskonsas 15:45, 2008 lapkričio 30 (EET)

Čia aišku jau diskusija kuriai vieta ne vikipedijoje, bet visgi norėčiau paklausti: kodėl manai kad tos asociacijos šališkos, o ne objektyvios? Todėl, kad jų išvados nesutampa su paties nuomone? Bet juk jie geriau išmano tą dalyką už tave, mane ar Ąžuolą, čia jų specialybė, ar ne? (Čia retorinis klausimas, gali neatsakyti, nesivelsiu į diskusijas. Ir aišku nežinau Jūsų su Ąžuolu specialybių, gal irgi esate psichiatrai ar seksologai, tik spėju). --Nomad 17:44, 2008 lapkričio 30 (EET)

Dėl paveikslo[redaguoti vikitekstą]

Kadangi čia yra enciklopedija, o ne publicistinis leidinys, nereikėtų dėti iliustracijų vien straipsnio pagražinimui. Pavyzdžiui dabartinė. Su užrašu „miegančios lesbietės“. Visų pirma tai nėra miegančios lesbietės, tai yra Gustave Courbet paveikslas „Miegas“ (Le Sommeil), ir būtent toks užrašas turėtų būti apačioje. Geriausia su pora papildomų sakinių, paaiškinančių kodėl jis apskritai čia įdėtas. Aišku galima įtarti tas moteris kad jos yra lesbietės, bet ką toks paviekslas duoda? Parodo, kaip atrodo lesbietė? :))) Aš siūlyčiau išimti. --Nomad 12:51, 2008 lapkričio 30 (EET)

Iš principo pritariu ir manau, kad šiam straipsniui labiau tiktų kažkas panašaus į tai: http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Lesbian_married_couple.jpg --Ąžuolas 13:01, 2008 lapkričio 30 (EET)
Po šiuo paveiksliuku yra paaiškinamasis užrašas angliškai. Manau paveiksliuką su visu pilnu išverstu paaiškinimu būtų labai puiku čia įdėti. --Nomad 17:48, 2008 lapkričio 30 (EET)

Dėl sekso[redaguoti vikitekstą]

Dar viena problemėlė šiame straipsnyje yra tai, kad jau pačioje pradžioje aprašoma kokiais būdais jos mylisi. Kažkaip nerimtai atrodo, lesbiečių mylėjimosi būdai mano nuomone yra vienas iš mažiausiai svarbių dalykų tokiame straipsnyje. Tikrai neturėtų būti dedami prie įžangos. Yra tiek svarbesnių aspektų: mokslinis aiškinimas (kodėl moterys tampa lesbietėmis (o gal gimsta tokiomis; kiek yra jau žinoma šioje srityje, kokie tyrimai daryti, etc.), kaip jos priimamoms visuomenėje (dabar ir istoriškai, įvairiose kultūrose), paties termino istorija, kaip jo reikšmė kito bėgant laikui, lesbiečių moterų kiti skirtumai nuo heteroseksualių moterų (jei tokių skirtumų yra, jei nėra, parašyti kad nėra), kultūra (taip, yra susiformavusi tam tikra subkultūra), kaip jos vaizduojamos žiniasklaidoje (o vaizduojamos labai stereotipiškai ir iškreiptai) na ir taip toliau. Sekso būdų iškėlimas į pirmą vietą, atsiprašysiu, bet gali būti suprastas kaip „rašė paauglys“ (nors nebūtinai priežastis yra čia). Aišku straipsnis dar nebaigtas, bet tai tik išryškina šią problemą. --Nomad 18:14, 2008 lapkričio 30 (EET)