Aptarimas:Katalonija

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Nepriklausomybės deklaraciją paskelbė spalio 27 dieną oficialiai. Suprantu, kad katalonų nepriklausomybė vertinama prieštaringai, tačiau jie turi visas teisęs ją atkurti ir teisę į valstybingumą, kuria jie prarado. Faktas, kad valstybė jau egzistuoja, turi visas valdžios institucijas ispanai ją tik ruošiasi nušalinti, bet dar jos nenušalino. Ir nesvarbu, kad Europos šalys nepripažįsta, Katalonijos valstybės, (dar gali visko būti), jei yra paskelbta oficialiai nepriklausomos valstybės deklaracija, ji jau turi valstybės bruožus. Pavyzdžių iš istorijos yra apstu, pvz: Jungtinių Valstijų nepriklausomybės deklaracija. Žinoma, ten vyko kova/karas dėl nepriklausomybės, visgi yra kažkokios sąsajos, nes vyksta kova dėl svarbiausio klausimo - nepriklausomybės. Pažiūrėkim į katalonų istoriją plačiau, kas rašoma straipsnyje - 1569 m. pagal Pirėnų sutartį, buvo užbaigtas Prancūzijos-Kastilijos karas, Kastilija sutiko perleisti Prancūzijai šiaurines teritorijas, kurios buvo įjungtos į Rusiljoną. Ispanijos įpėdinystės karo metu, kuriam laimėjus karaliui Filipui V, buvo panaikintos Katalonijos institucijos, o ispanų kalba tapo oficiala kalba Katalonijoje. Nuo to laiko katalonai nuolat kovojo/kovoja dėl savo teisių ir laisvių atstatymo. Taigi ir dabar ilgai vyko kova už nepriklausomybę, kol spalio 27 d. oficialiai ją paskelbė Katalonijos parlamentas. --Gosireo.tm (aptarimas) 09:43, 28 spalio 2017 (EEST)

Kitakalbėse wikiprojektuose, Barselona Katalonijos straipsnyje minima jau kaip sostinė, ir oficialia Katalonijos vėliava.

--Gosireo.tm (aptarimas) 10:36, 28 spalio 2017 (EEST)

Sveiki. Aš perskleidžiau nemažai informacijos šiuo klausimu, bet patvirtinimo jūsų teiginiui Nepriklausomybės deklaraciją paskelbė spalio 27 dieną oficialiai nerandu. Tai kur toji deklaracija, koks jos turinys, apie kokią valstybę, kokiu pagrindu kalbama. Jūs galite duoti nuorodą į JAV deklaraciją, tai turėtų egzistuoti ir Katalonijos. Turi visas valdžios institucijas - na, jau šiek tiek perbėgote per toli, nes iš esmės šis parašymas reiškia, kad Katalonija jau spėjo patvirtinti savo konstituciją ir atitinkamos "institucijos" davė priesaiką šiai valstybei. Žinoma, galbūt Katalonija yra kitokio tipo valstybė, kuriai nereikalingi teisiški, t. y. dokumentų pavidalo, pagrindai, ką gali žinoti.--SubRE (aptarimas) 11:35, 28 spalio 2017 (EEST)

Bet tai pats nepriklausomybės paskelbimo faktas įvyko, nesvarbu, ar tam jau parengti dokumentai, ar ne; tad jo nutylėti nederėtų. Hugo.arg (aptarimas) 11:41, 28 spalio 2017 (EEST)

Tam reikia pateikti šaltinį. Jūsų pateiktama BBC šaltinyje tvirtinama, kad Katalonijos parlamentas balsavo už nepriklausomybės paskelbimą, su kuo aš visiškai sutinku, bet neminima, kad ją paskelbė. Tai yra du skirtingi dalykai. Šiuo atveju, parlamentas gali balsuoti nors ir 10 kartų, bet paskelbimas yra atskiras veiksmas, o toks veiksmas neatliktas. Panašiai, kaip Britanija priėmė sprendimą atsiskirti nuo ES, bet jau praėjo 1,5 metai - ji tebėra ES, tai taip ir rašome Vikipedijoje, o ne bandome užbėgti faktams už akių.--SubRE (aptarimas) 11:56, 28 spalio 2017 (EEST)