Aptarimas:Išprievartavimas

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Ar tikrai dažniau prievartauja homoseksualistai?


Aš siūlyčiau frazę "Dažniausiai prievartauja heteroseksualai, tačiau kartais tai atlieka ir biseksualai" pakeisti kiek praktiškesne "Dažniausiai prievartaujamos moterys, tačiau kartais išprievartaujami ir vyrai". Abejoju, ar reikia nurodyti kokį miglotą dalyką, kaip orientacija, jei po ranka turime nepalyginamai aiškesnį rodiklį. --Vajezus 18:19, 2006 Lapkričio 23 (EET)

Pritarčiau. CD 08:12, 2006 Lapkričio 24 (EET)

Paveikslėlyje - klasikinis siužetas "Sabinių pagrobimas". Techniškai ten nevaizduojamas nei išprievartavimas, nei išžaginimas - tą moterį grobia kaip būsimą nuotaką.

Paveikslėlis čia netinka. --Homo 18:00, 2008 kovo 22 (EET)

Jo. Iš klasikinių siužetų tiktų Lukrecija (kilminga romėnė, ji nusižudė) ir Senojo Testamento princesė Tamara, Dovydo duktė. Galima jų paieškot.

Pvz. tinka šitas: [1]

Neutralumo trūkumas[redaguoti vikitekstą]

Straipsnis implikuoja, kad tikrasis išprievartavimų skaičius yra žymiai didesnis už oficialiai registruotą, kadangi dalis žmonių dėl įvairių priežasčių nepraneša. Tačiau nutyli apie melagingus pranešimus, kurie nebūtinai visi būna atskleidžiami, o ir atskleidžiami neretai pavėluotai. Taip pat kalba apie išprievartavimus šeimoje kuomet „moteris vengia rimtai susigrumti su savo vyru, ir nepatiria žymesnių kūno sužalojimų, nors yra priverčiama lytiškai santykiauti prieš savo norą“, kas yra jau beveik demagogija, jei žmogus nenori bet vis tiek sutinka, tai nėra išprievartavimas. Ar tikrai įstatymuose kalbama apie norą, ar gal vis tik apie sutikimą? Nes žmonės nenori bet sutinka dėl įvairiausių priežasčių (noras pamaloninti partnerį, noras užsidirbti ar pakilti karjeros laiptais ir t.t.) nebent aišku sutinka nes jai/jam vienareikšmiai grasina jėga ar panašiai --Nomad (aptarimas) 22:29, 21 liepos 2015 (EEST)

Atsakymas Nomadui: Neesu mačiusi šališkesnio teksto negu Jūsų pateiktasis. Ironiška, kad jis iškelia "neutralumo trūkumo" klausimą. Ar jūs apskritai domitės statistika? Ji prieinama. Vien iš savo artimos aplinkos aš žinau 4 išprievartavimo atvejus, dėl kurių nesikreipta ir 0 dėl kurių kreiptasi. Tie 4 atvejai yra prievarta su smurtu ar grąsinimu nužudyti. Jiegu moteris santuokoje patiria psichologinę ar fizinę prievartą, kad patenkintų vyro aistrą -- tai YRA PRIEVARTAVIMAS. Demagogija yra jūsų komentaras, o ne moterys, kurios yra masiškai naikinamos, gyvena nuolatinėje smurto ir psichologinėje baimėje. Įstatymų negebėjimas apsaugoti pusės mūsų valstybės piliečių, parodo mūsų pačių išsivystymo lygį, o ne faktų miglotumą. Įstatymų leidyba užsiimantys žmonės nenuntuokia, kas yra išprievartavimas. Jeigu finansų ministras pradėtų leisti sveikatos apsaugos įstatymus -- kaip reaguotų žmonės? Šiai diena prievartos įstatymai yra leidžiami žmonių, kurie realiai yra potencialūs prievartautojai ir smurtautojai. Raskite atsakymus ir pataisykite šį gėdingą Vikipedijos puslapį. Palyginkite su anglišku variantu. Susigėskite. Graudu skaityti Pipedijos lygio blevyzgas prievartos tema... Pilna psichologijos straipsnių, pilna statistikos. Nejuokinkit su tokiu aprašu ir tokia kritika.