Aptarimas:Elektrodinamika

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Gal kas galite pakomentuoti, koks yra santykis tarp sąvokų "Elektrodinamika" (google linkų ~14400) ir "Elektromagnetizmas" (google ~129000)? Ta prasme įdomu, kuri nusipelno būti straipsnelio pavadinime. Orionus 13:06, 2007 Liepos 26 (EEST)

Šiaip čia yra skirtumas ir gana ryškus: Elektrodinamika - nagrinėja visumą reiškinių, susijusių su elektringų dalelių egzistavimu, jų kuriamais laukais, krūvininkų judėjimu ir sąveika, o elektromagnetizmas - nagrinėja magnetinį lauką, kurį sukuria laidininku tekėdama elektros srovė. --Osmis 16:17, 2007 Liepos 26 (EEST)
Man atrodo, visai tiksliai angliškoje versijoje (en: Electromagnetism) info-lentelėje apibūdintas santykis. T.y. elektrodinamika yra elektromagnetizmo dalis.Pixas 16:26, 2007 Liepos 26 (EEST)
Panagrinėjus angliškus straipsnius susidaro įspūdis, kad elektrodinamika - tai terminas, nusakantis klasikinę Maksvelo elektromagnetinių bangų teoriją. Tačiau net straipsnis, į kurį nueinama iš elektrodinamikos jau vadinasi klasikinis elektromagnetizmas ir tik skliausteliuose klasikininė elektrodinamika. Ten taip pat rašo: "The term electrodynamics is sometimes used to refer to the combination of electromagnetism with mechanics, and deals with the effects of the electromagnetic field on the dynamic behavior of electrically charged particle." Tačiau "sometimes" nesukelia pasitikėjimo. Tai pagal viską sprendžiant reikėtų straipsnelį pervadinti į elektromagnetizmas, nebent planuojama, kad jis turėtų aprašinėti tik klasikinę Maksvelo elektrodinamiką? Orionus 20:26, 2007 Liepos 26 (EEST)
Dar viena problema šiuo klausimu iš „naujesnių laikų“: naujausių keitimų puslapyje į būtinų straipsnių skiltį įtraukta sąvoka „Elektromagnetizmas“, tiesa, iki tol straipsnis vadinosi „Elektromagnetiškumas“. Dabar „Elektromagnetizmas“ nukreipia čia. Ką darom? --Άρτεμις 19:06, 3 gegužės 2010 (EEST)
Turbūt reikia tiesiog ištrinti iš Naudotojas:Tired time/Būtiniausi, nes žodis „elektromagnetiškumas“ kaipo ir nenaudojamas... --Martynas Patasius 19:20, 3 gegužės 2010 (EEST)