Aptarimas:Donecko Liaudies Respublika

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Tokia valstybė neegzistuoja, o Donecko sritis yra Ukrainos dalis. Todėl siūlyčiau šį straipsnį iš viso naikinti.

Šis straipsnis yra tendencingai iškraipantis tikrovę bei propogandinis, primygtinai siūlau jį naikinti.

Tikrai abejočiau, kad straipsnis sukurtas propagandos tikslais - pateikiami ganėtinai sausi faktai. Visgi manau, jog straipsnį kurti kiek paskubėta - kol kas "valstybė", nepanašu, kad "de facto" kontroliuotų regiono teritoriją. --Homo (aptarimas) 19:59, 7 balandžio 2014 (EEST)
Kaip matyti iš skydelio, straipsnį siūlau trinti. Skirtingai nuo, sakykim, Abchazijos, šita "Respublika" faktiškai nekontroliuoja teritorijos, ją tiesiog paskelbė gan nedidelis skaičius maištautojų. Visgi galima straipsnį keletą dienų palaikyti - gal situacija pasikeis. --Homo (aptarimas) 20:12, 7 balandžio 2014 (EEST)
Straipsnį laikyti reikėtų tik tada, kai įvykiai per greitai rutuliojasi, ir kai teritorija yra visiškai kontroliuojama. Tai Ukrainos teritorijos dalis, todėl pritariu aukščiau esančiam komentarui. Apskritai, "Liaudies respublikos" įkūrimas primena iš sovietinių laikų kuriamų valstybių, kaip antai "Lietuvos liaudies respublika" ar "Estijos liaudies respublika", paskui vietiniai komunistai pasiprašydavo į Maksvos glėbį. Šiuo atveju - nepanašu, kad Rusija priimtų "Donecko Liaudies respubliką" į Rusijos teritoriją. Viskas priklausys nuo tolimesnių įvykių. Išlieka nors ir menka galimybė, kad Ukraina šią teritoriją dar gali ir jėga susigrąžinti panaudodama kariuomenę tvarkai atkurti. --Dagysr (aptarimas) 19:35, 30 gegužės 2014 (EEST)

Pritariu, kad būtų susilaikyta nuo redagavimų keletą dienų - jei kažkas rimtesnio iš to bus, lai lieka, jei paliks būrelio saviveiklininkų pasirodymu "Europos Somalyje", tai lai būna ištrinta. Hugo.arg (aptarimas) 21:36, 7 balandžio 2014 (EEST)

Va ir priežastis galutiniam ištrynimui: http://www.utro.ru/articles/2014/04/08/1187738.shtml


Bet faktas yra faktas. Yra tokia pasiskelbusi respublika. Buvo kažkas panašaus ir PerlojojePerlojos respublika. Ir jokia čia ne propaganda. Rekomenduočiau palikti. arz (aptarimas) 22:44, 22 balandžio 2014 (EEST)
Nereikia šiuo atveju tapatinti su Perlojos respublika, kuri gyvavo vos kelis metus, nes šis atvejis kitoks. Kas iš to, kad pasiskelbė "respublika", nors teritorija faktiškai priklauso Ukrainai? Reikia pabrėžti, kad niekas "Donecko liaudies respublikos" nepripažįsta, net ir pati Rusija nepuola jos prijungti, nors šalia Ukrainos ji laiko 40000 kariuomenę. Krymo atvejis buvo visiškai kitoks, nes Rusija buvo suinteresuota kuo greičiau ją prijungti prie savo šalies vien dėl to, kad gan didelį Krymo gyventojų skaičių sudaro rusai bei turi karinę bazę Sevastopolyje. Ir įvykiai klostėsi gana greitai, buvo įkurta "Krymo liaudies respublika" ir įvedama kariuomenė. Tai ir straipsnis greitai atsirado bei papildymai. "Donecko liaudies respublikos" straipsnio buvimas darosi abejotinas vien todėl, kad yra per mažai reikšmingų įvykių bei, kad "ją tiesiog paskelbė gan nedidelis skaičius maištautojų". --Dagysr (aptarimas) 19:35, 30 gegužės 2014 (EEST)

Na taip, kitas panašus pavyzdys - Azavadas. Hugo.arg (aptarimas) 23:09, 22 balandžio 2014 (EEST)

Primenu = referendumas buvo Gegužės vienuoliktą, o jau birželis,tad nutrinkit,nes kiti susimaišyti gali.