Aptarimas:Daoizmas

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Ši Religija neturi savo šventyklų ar šventviečių, kuriose būtų atliekami ritualai.

Ar tikrai, apie jas užsimenama ar tai jau liaudies religijos šventyklos, o švientvietė tai ne kalnai ir pan.?--Vaidila (aptarimas) 20:44, 12 vasario 2021 (EET)

Atleiskite, nesutinku su Jūsų teiginiu, kodėl jūs manote, kad jie neturi šventyklų ir šventviečių?

https://www.chinadiscovery.com/sichuan/taoist-mountains-temples.html https://en.wikipedia.org/wiki/Sacred_Mountains_of_China#The_Four_Sacred_Mountains_of_Taoism https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Taoist_temples_in_Beijing

Tačiau taip pat kalbant apie Kinijos religijas svarbu suvokti du dalykus:

1. Kinijos religijos yra glaudžiai tarpusavyje susijusios, todėl kartais toje pačioje vietoje stovinčioje šventykloje gali stovėti tiek liaudies dievybės, tiek Daoizmo ar Konfucianizmo. Net yra posakis, kad kinas gimsta konfucianistu, gyvena kartu su liaudies religija, miršta, kaip daositas.

2. Kiek tiksli ta statistika straipsnyje negaliu pasakyti, tačiau Daoizmas, kaip tokia religija, kaip mes suprantame Kinijoje, yra mažai pastebima. Tačiau Daoizmo mokymas dažnai yra labai svarbus kiekvieno kino gyvenime netiesiogiai - jų gyvenime Daoizmo koncceptai dažnai pritaikomi automatiškai, jie elgiasi pagal tam tikras Daoistines normas, kas vėlgi iš dalies parodo religijų sintezę.

Tačiau šiandien vis tiek yra išlikę Daoistinės šventyklos, šventi kalnai ir t.t., kurie yra reguliairiai lankomi tiek Kinijos daoistų bendruomenės, tiek ir pasaulinės Daoistų bendruomenės.

P.S. Vikipedijos nuorodas įdėjau tik todėl, kad ten patogiai patekita informacija, kuri nereikalavo didesnių mano paieškų normaliems šaltiniams.

--LordMarcius (aptarimas) 11:20, 23 vasario 2020 (EEST)

Tai dėl to ir pašalinau tą teiginį kaip abejotiną.--Vaidila (aptarimas) 12:55, 23 vasario 2021 (EET)


Super --LordMarcius (aptarimas) 17:44, 23 vasario 2020 (EEST)