Aptarimas:DLC1

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Šis straipsnis bando atspindėti aktualius naujausius mokslo rezultatus molekulinės onkologijos srityje ir yra wiki- antras po en versijos. Suprantamesniu taps išaiškinus visas sąvokas ir pridėjus schemų. Turboscience 22:29, 11 gegužės 2010 (EEST)

Na, nemanau... Sakyčiau, suprantamesniu jis taps tada, kai bus ne išverstas iš anglų kalbos (su kai kuriais trūkumais - išlikusia žodžių tvarka, nereikalingai ilgais sakiniais, beveik be skyrybos ženklų ir pan.), o parašytas lietuviškai (gal ir iš naujo, tegu ir pagal tą patį planą ir remiantis angliška versija). Tarkim, „Ullmannova et al.. (2007) neseniai atrado, kad natūralūs dietos flavonai, randami petražolėse, salieruose, ir citrusuose, reaktyvuoja DLC1 raišką krūties vėžio ląstelių linijose su sumažinta DLC1 raiška, dėl hipermetilinto promotoriaus ur potencialiai gali būti naudojami kaip priešvėžiniai veiksniai prevencijoje ir gydyme, krūties ir kitų tokiu būdu išreguliuotų piktybinių susirgimų atveju.“ skaitoma sunkiau, negu „Ullmannova et al.. (2007) also recently discovered that natural dietary flavones, found in parsley, celery, and citrus peels, reactivate DLC1 expression in breast cancer cell lines which have decreased DLC1 expression due to promoter hypermethylation, and may potentially be used as an anti-cancer agent for prevention and therapy of breast and other DLC1 downregulated cancers.“... Tiesa, tikėtis, kad bus daug norinčių perrašyti nevertėtų - norint gerai parašyti reikia pačiam nepriekaištingai suprasti „probleminę sritį“... --Martynas Patasius 23:03, 11 gegužės 2010 (EEST)
Tikra tiesa - norint būti mokslo kritiku reikia bent jau kažkiek išmanyti ir kritikuojamą sritį. Straipsnis yra "pusžalis", tačiau vargu bau ar įmanoma iš karto pateikti stipresnį variantą. Ne tik neįdomu, bet ir netikslinga aklai sekti anglišku variantu - pvz. jie nieko neparašė apie šį svarbų baltymą-reguliatorių neHodžkino limfomų atvejais, o jau prieš penketą metų JAV buvo paskelbti pirmieji duomenys, kaip ir neparašė ir apie tos pačios Ulmanovos tyrimų specifiką. Teiginys apie nepriekaištingą probleminės srities supratimą yra absoliučiai nepamatuotas, nes čia persipina fizikiniai metodai, teorinė bei laboratorinė genetika, biochemija, molekulinė onkologija, klinikinė diagnostinė bei terapinė medicina su daugeliu atšakų, pagaliau ir iš tiksliųjų mokslų - visa identifikavimo ir valdymo teorija bei matematinė statistika. Pats prieš dvi dešimtis metų patyriau, kaip seminare "plaukiojo" netgi tuometinis Mokslų akademijos prezidentas, specialistas ir visgi, nesuvokęs ir neapsiskaitęs, kad DNR fermentatyvinio hipometilinimo procesas yra taip pat svarbus, kaip ir hipermetilinimo - po to atsirado pakankamai svarių darbų šia kryptimi. Dėl mokslo specializacijos, globalizacijos su neregėta informacijos ir tyrimų gausa bei tiriamo fenomeno sudėtingumo onkologija ir tebėra toje situacijoje (ypač Lietuvoje) kur yra - 7 mln. mirčių kasmet. Tokius straipsnius turi rašyti daugelis specialistų, ypač dirbančių specializuotoje, straipsnį liečiančioje srityje, tačiau abejoju, ar kas nors pas mus užsiima kad ir šiuo DLC1, nekalbant apie klinikinius laboratorinius metilinimo profilio mėginius. Belieka, suvokti, kad šios srities straipsnių rašymas - tai procesas ir wiki yra sukūrusi visas sąlygas tobulinimui. Deja, nors biologija ir onkologija bendrosios bei molekulinės genetikos kryptimi vystosi audringai, mūsų wiki tai neatsispindi. Galiu nebent pasidžiaugti, kad pavyko parašyti, kai kuriais klausimais pilnesnį ir turiningesnį tekstą, nei angliškas. Turboscience