Aptarimas:Žydra

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kažko labai žalia šita žydra spalva ;) Dirgela 13:37, 25 Kov 2005 (EET)

Na man jinai visai žydrai rodosi, nors pagal RGB reikšmes labai daug žamlios spalvos gaunasi, bet vaizdas normalus. Knutux 13:44, 25 Kov 2005 (EET)
Vaizdas:Zydra.JPG Nu jeigu čia žydrai, tai aš daltonikas.Dirgela 14:00, 25 Kov 2005 (EET)
Na man žymiai geriau rodosi, gal reiktų naudoti 'blue' ar panašiai, o ne tuos 00ccff ir pan? Knutux 14:06, 25 Kov 2005 (EET)
Jau pataisiau - čia kai kurios naršyklės (pvz IE6) rodė negerai, išmečiau monetarus iš parametrų ir gerai gavos. Knutux 14:20, 25 Kov 2005 (EET)
Siūlyčiau žydra laikyti #00FFFF, kaip manot?
Kuo remiantis tai siulytumėt? Apvali skaitinė reikšmė šiuo atveju neturėtų būti laikoma pagrindu spalvos definicijai :-) --Tractor 00:05, 14 Bal 2005 (EEST)
Na pirmiausia tai yra toks spalvų modelis CMY, kuris iš RGB apskaičiuojamas imant papildymus. C tai reiškia cyan, t.y. žydra. Iš čia išplaukia kad CMY žydra yra 255,0,0, taigi pervertus į RGB - 0,255,255.
O papasčiau galima įsitikinti tai atsidarius pvz kokį GIMP'ą ir CMYK C nustūmus į dešinę, o visus kitus į kairę ir žiūrint, kokios reikšmės RGB atsiranda.
Cianas nėra žydra - tai tik dažnas (bereikalingas) vertimas :-) Žr Cianas (pigmentas). O šiaip - iš tiesų tai daugiau tam tikras mūsų turimas tautinis spalvų identifikacijos palikimas: lietuviai, rusai, lenkai išskiria žydrą spalvą iš spektro. Dalis kitų tautų jos neskiria, painiodami su įvairiais atspalviais, pradedant šviesiai mėlynu ultramarinu, baigiant turkio spalva (kuri kartais būna žalsvesnė, nei cianas). Atkreipk dėmesį į tai, kad anglų kalboje nėra nuosavo žodžio žydrai spalvai: jie naudoja pasakymus "sky blue", "light blue", "azure", "turkey blue" ir t.t.. CMY naudojamas ciano supratimas yra tikrai labai artimas įprastai žydrai, tačiau vėlgi, akivaizdu, kad cianas, lyginant su mums įprasta žydra, turi akivaizdų žalsvumą (tą elektrinį atspalvį), yra arčiau turkio, nei įprastos žydros. Dar kitas (neesminis) reikalas: realiai RGB spalvų kalibravimo mes čia negalime atlikti... Kažkaip nepalaiko jo PC kompiuteriai... Vat kokia bėda... Visos spalvos kreivos (kad ir parašysi tuos skaičius, tai bus ne reali spalva, o šiaip kažkokia prielaida)...